Чому Індія – вигідний партнер для України?

Галузь:

У п’ятницю, 17 червня, Надзвичайний і Повноважний Посол Індійської республіки в Україні Манодж Кумар Бгарті в рамках І Українсько-Індійського бізнес-семінару, що відбувався за підтримки Львівської торгово-промислової палати, розповів про переваги економічної співпраці України та Індійської республіки, а також ознайомив присутніх із тими галузями, у яких ця співпраця можлива.

India

Манодж Бгарті розпочав свою доповідь із ознайомлення присутніх з історією своєї держави: «Всі ви знаєте Індію, як країну, що розвивається, або ж як бідну країну, але хочу зауважити, що до 1757 року Індія займала 12,5% світового ВВП». Свою економічну силу Індійська республіка втратила у колонізаційний період, проте зараз вона, як і Україна, перебуває в стані активного реформування та розвитку.

Чим Індія може зацікавити представників українського бізнесу і що привабило б індійських інвесторів в Україні? Пан посол зазначив, що є кілька аспектів, які роблять співпрацю наших країн взаємовигідною. Насамперед, Україні таке бізнес-партнерство вигідне в контексті розширення ринку збуту продукції.

«Населення Індії щороку зростає на 22 мільйони осіб. І навіть якщо ви матимете на меті охопити лише 1% ринку Індії, то вашою аудиторією буде 12,5 млн. осіб», – наголосив МаноджБгарті. Що ж може запропонувати індійській стороні Україна? По-перше, якісну освіту для молоді, яка становить більшу частину населення країни. За словами пана посла, вже сьогодні близько 6000 студентів з Індії навчаються у наших ВНЗ. Здебільшого, в медичних університетах. Аби розширити можливості освітньої співпраці, нам варто розвиватитехнічні факультети з метою зацікавити закордонних студентів. Або ж, навчати індійських студентів вдома, пропонуючи їм вступати до філій українських університетів в Індії.

 

Безперечно, вигідною є туристична співпраця двох держав. Львів щороку відвідує близько 2 млн. туристів. На жаль, серед них зовсім мало громадян Індійської республіки. А все тому, що на теренах Індії немає потужної української рекламної кампанії.

Не менш важливою галуззю, що могла б стати майданчиком для бізнес-партнерства, є сільське господарство. «Україна – це найбільший у світі експортер соняшникової олії, а Індія є найбільшим її імпортером», – зазначив МаноджБгарті. Також Україна експортує багато видів зерна. Але такий імпорт не цікавить Індійську республіку. Проте є дещо, що б Україна могла вирощувати для Індії – йдеться про бобові. Індія також не імпортує молока, але якби українські виробники навчили жителів Індійської республіки вживати молочні продуктитакі, як-от сметана, то мали б від цього непоганий прибуток.

 

Наступна галузь, в якій співпраця є можливою, – це IT-індустрія, в якій Індія є світовим лідером. Львів у цьому контексті є прекрасним місцем для розташування представництвіндійських ІТ-компаній.Це вигідно не лише з погляду на близьку локацію Львова до Європи, а й з погляду різниці в часі між нашими країнами. Схожий досвід співпраці Індія вже практикує в США, розповів пан посол: «Коли робочий день в Америці закінчується, проект, що опрацьовується, передають індійській філії, в якої він лише стартує, таким чином, над робота над проектом триває безперервно».

 

Україна вже співпрацює із Індійською республікою в галузі енергетики. Так, індійською компанією прокладена 750-кіловатна лінія між Рівним та Києвом. До речі, компанія-виконавець виграла тендер на ці роботи, запропонувавши найнижчу ціну. Спочатку компанія «Укренерго з недовірою ставилась до цієї співпраці, мала безліч зауважень. Проте, коли роботу було закінчено швидше за домовлений термін і належним чином, українська сторона вирішила продовжити бізнес-партнерство.

«Як на мене, найвигіднішою галуззю для залучення індійських інвестицій в Україну є фармацевтика», повідомив на завершення МаноджБгарті.

До слова, співпрацю з Індією у галузі медицинивже налагоджено. Йдеться, зокрема, про бізнес-партнерство з фармацевтичною компанією SunPharma. Крім того, в нашій країні вже близько 25 років функціонує компанія зі світовим визнанням «ПаршарІндастріз», що спеціалізується на виготовленні протезів нижніх кінцівок та комплектуючих до них.