Глава Американської ТПП: перетворимо Україну на Каліфорнію

Галузь:

“Каліфорнія і Україна співвідносні за територією, населенням, розвитком таких секторів, як сільське господарство, харчова промисловість, інформтехнологія, енергетика і навіть освоєння авіації та космосу, не кажучи вже про освоєння надр”, – зазначив Бернард Кейсі.

В України є величезний економічний потенціал, реалізація якого дозволить їй досягти такого ж успіху, як, наприклад, Каліфорнії.

Про це глава Американської торговельної палати Бернард Кейсі заявив в інтерв’ю УНІАН.

За його словами, у січні він “залишив Кремнієву долину в Каліфорнії і приїхав до України з метою перетворити країну на “східну Каліфорнію”.

Kejsi

Глава Американської торговельної палати Бернард Кейсі

“Каліфорнія і Україна співвідносні за територією, населенням, розвитком таких секторів, як сільське господарство, харчова промисловість, інформтехнологія, енергетика і навіть освоєння авіації та космосу, не кажучи вже про освоєння надр”, – розповів Кейсі.

 

 

 

Він нагадав, що використання такого потенціалу “дозволило Каліфорнії наблизитися за рівнем ВВП до 10 провідних економік світу”, що під силу й Україні.

Кейсі вважає, що грошей МВФ Україні має вистачити для стабілізації ситуації, а для економічного зростання слід не позичати гроші, а залучати інвесторів.

“Що потрібно українській економіці для зростання? Капітал від стратегічних інвесторів, венчурний капітал, інституційні вкладення і вливання на рівні корпорацій і фірм у конкретні виробничі проекти”, – вважає він.

У цьому зв’язку Кейсі закликає інвесторів вкладати “в IT, аерокосмічну галузь, сільське господарство, харчову промисловість, енергетику, транспорт, логістику, видобуток мінресурсів”.

“Використовуйте високий рівень освіти українців, працюйте з аутсорсингом, заводьте сюди свої дослідницькі потужності. Беріть участь у приватизації”, – закликав він.

Кейсі поділився першими успіхами щодо залучення інвестицій в Україну.

Він розповів, що в Україні стартує “вже цього року довгостроковий спільний проект в аерокосмічній сфері з підприємствами Харкова і Дніпропетровська”.

“Мова йде про комерційні розробки з освоєння космосу. Обсяг передбачуваних інвестицій – близько десяти мільярдів доларів, на кону створення тисяч нових робочих місць до 2020 року”, – розповів Кейсі.

Такі ж проекти, за його словами, обговорюють у сфері електроенергетики, важкого машинобудування.