Про форум “Екологічні проблеми Львівщини”

Галузь:

Однією із найзлободенніших проблем сьогодення на Львівщині є вирішення екологічних проблем, зумовлених попередньою виробничою діяльністю гірничо-хімічних підприємств.

Саме цій темі був присвячений форум, що відбувся 4 грудня 2014 року у Львівській ТПП та який зібрав представників галузевих департаментів Львівської облдержадміністрації, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Дрогобицького, Жидачівського та Миколаївського районів, гірничо-хімічних підприємств області, наукових установ і закладів та екологічних організацій. Співорганізатором заходу став Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації.

За словами директора департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Олексія Балицького, екологічна ситуація на Львівщині прямо залежить від фаховості та солідарності рішень різних установ: «Для подолання соціальних та екологічних наслідків, пов’язаних із діяльністю як ліквідованих, так і діючих сіркодобувних підприємств ми повинні сьогодні спільно напрацювати конкретні шляхи для врегулювання ситуації, яка склалася довкола діяльності гірничо-хімічних підприємств області».

А як зауважив перший секретар Генерального Консульства Словацької Республіки в Ужгороді Александера Шкурла, Львівщина, яка є однією з найбільш привабливих та популярних туристично-рекреаційних регіонів України, повинна вирішувати екологічні проблеми задля розвитку туристичної індустрії.

Учасники конференції розглянули техногенно-екологічну ситуацію на гірничо-хімічних підприємствах області, дискутували щодо створення системи ведення моніторингу, виконання та реалізації комплексних проектів зі стабілізації екологічної рівноваги на Роздільському ДГХП «Сірка», ГП «Подорожненський рудник» на ПАТ Стебницькому ГХП «Полімінерал» та розглянули перспективи використання території цих підприємств. Також присутні обговорили екологічні проблеми міста Борислава внаслідок довготривалого видобування нафти та озокериту на території міста.

Хоч питання вирішення соціально-екологічних проблем в зоні діяльності підприємств гірничої хімії (Стебницького ГХП «Полімінерал», Роздільського ДГХП «Сірка») неодноразово розглядалося на сесіях Львівської обласної ради, заслухання під час Форуму бачення стратегії розвитку представників зазначених підприємств сприяло пошуку вирішення актуальних проблем. Адже формат Форуму – конструктивна розмова, нарада фахівців, плідна дискусія – результатом якої стали напрацьовані конкретні рішення: учасники прийняли відповідну резолюцію, яка буде скерована до Верховної Ради України, профільних Міністерств, відомств, органів виконавчої влади для врахування під час прийняття відповідних рішень.

Довідково:

Від діяльності підприємств Яворівського та Роздільського державних гірничо-хімічних підприємств (ДГХП) «Сірка», державного господарсько-розрахункового підприємства (ДГРП) «Подорожненський рудник» та Стебницьке ДГХП «Полімінерал» у спадок залишилися непогашені робочі борти кар’єрів, неліквідовані кар’єрні виїмки, шахтні пустоти, відвали розкривних порід та відходів хімічного виробництва, невирішене питання рекультивації порушених земель. У зв’язку із недофінансуванням з державного бюджету, реалізація комплексних проектів із реструктуризації та ліквідації об’єктів підприємств гірничої хімії і здійснення невідкладних природоохоронних заходів в зоні їх діяльності сьогодні не завершена. Внаслідок понад півтора сторічної експлуатації Бориславського нафтогазового родовища, яке територіально співпадає з містом, у Бориславі склалася складна екологічна ситуація, пов’язана з загазованістю, забрудненням  ґрунтів, підземних та поверхневих вод.

4

IMG_2611

IMG_2490