Україна та ПАР: вектори бізнес-співпраці

Галузь:

11 лютого 2015 року Львівську торгово-промислову палату відвідав Перший секретар посольства Південно-Африканської Республіки в Україні Віш Бадал та радник із питань економіки і туризму посольства ПАР в Україні Олександр Охріменко задля обговорення шляхів налагодження співпраці представників бізнес-середовища обох країн.

У зустрічі з дипломатами взяли участь підприємці, зацікавлені в експортуванні своєї продукції до ПАР. Зокрема, конкретні пропозиції щодо виходу на ринок ПАР зробили представники фермерського господарства «Ромалін» та Львівської ізоляторної компанії.

Незважаючи на політичну ситуацію в країні,  налагодження перспективної співпраці львівського та південноафриканського бізнесу інтенсивно розвиваються. Нагадаємо, що у вересні минулого року Львівську ТПП відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Південно-Африканської Республіки в Україні Й.В. Крістіан Альберт Бассон задля обговорення перспектив розвитку й поглиблення взаємовідносин між країнами, пошуку бізнес-партнерів серед підприємств Львівщини і, передусім, інтенсифікації двостороннього співробітництва у туристичній  сфері. Нині ж партнерство почало виходити на новий рівень. Адже Віш Бадал у рамках свого візиту зустрівся також із представниками туристичної галузі Львівщини та зробив конкретні пропозиції щодо співпраці над конкретними бізнес-проектами, окреслив наступні кроки у реалізації попередніх домовленостей.

У ході зустрічі В. Бадал зауважив, що будучи географічно далеко розташованими Україна і ПАР, проте, мають багато спільного в історичному розвитку, у складній боротьбі за свободу і незалежність, адже свого часу ПАР переживала приблизно такі ж події, і це не тільки сприяє взаєморозумінню, а й є передумовою плідної співпраці. Дипломат наголосив: «Завдяки солідарності всього народу нам вдалося перемогти і я впевнений, що те ж станеться в Україні».

Про можливість багатовекторної співпраці підприємницьких організацій з аналогічними діловими структурами у ПАР йшлося у розмові із Ростиславом Сорокою, керівником Конфедерації ділових кіл Львівщини.

Загалом, співрозмовники  визначили такі пріоритетні галузі економіки Львівщини, у яких варто надалі знаходити точки дотику: машинобудування, приладобудування, переробка деревини, виробництво меблів, виробництво будівельних матеріалів, енергозберігаючі технології, легка промисловість, аграрний комплекс тощо.

За словами Віш Бадала, «ПАР може бути містком і до інших африканських країн для українських підприємців. Це дорога із двостороннім рухом. Це пошук ніш, де ми можемо бути сильнішими разом. Через призму ПАР ви можете розглядати увесь африканський континент як ринок для своєї продукції». І як зауважив Володимир Коруд, начальник Управління міжнародних економічних зв’язків ЛТПП: «Найголовніше – бажання і відкритість до роботи, тоді великі відстані не проблема. А ЛТПП допомагатиме, сприятиме, наприклад, у наданні додаткових контактів, у передачі інформації. Ми завжди відкриті і готові до співпраці».

 IMG_8047