Бізнес-можливості Македонії для інвестування

Галузь:

15 лютого Львівська ТПП спільно із Посольством Республіки Македонія в Україні організувала зустріч підприємців із дипломатичними представниками Македонії, які ознайомили присутніх із бізнес-можливостями своєї країни для інвестування.

8

Захід відбувся за участю Біла Пaвлескi, міністра з питань іноземних інвестицій в Уряді Республіки Македонія, та Столе Змейкоскi, Надзвичайного та Повноважного Посла Республіки Македонія в Україні.

6

Очільники уряду Македонії, зокрема, афішували зацікавленість у контактах з українськими представниками таких галузей: IT-технології, енергетика та сільське господарство.

Пропозиції співпраці та комерційні пропозиції для потенційних партнерів із Македонії просимо надсилати в Управління міжнародних економічних зв’язків ЛТПП:
zed@cci.lviv.ua.

7

Про переваги бізнес-співпраці з Македонією:

Македонія завдяки своїм реформаторським пріоритетам (розвиток приватного підприємництва, збільшення робочих місць, залучення іноземних інвестицій, відкриття нових ринків збуту для македонської продукції, макроекономічна та фінансова стабільність, зважена бюджетна політика, сучасна інфраструктура (Trans European Corridors 8 & 10) тощо)  є дуже привабливою для охочих займатися підприємницькою діяльністю.

Республіка Македонія посідає 3 місце у світі за кількістю процедур і 2 місце за кількістю днів для відкриття бізнесу та 4 місце серед країн, найбільш дружніх до іноземних відвідувачів, згідно World Economic Forum. У рейтингу легкості ведення бізнесу від Світового Банку Македонія цьогоріч посідає 30 місце. За індексом економічних свобод Heritage Foundation у 2015 році виділило Македонії 53 місце. У рейтингу людського розвитку від ООН у 2013 році Україна і Македонія були сусідами.

Македонський уряд свого часу уклав 5 важливих договорів про вільну торгівлю з 40 країнами, серед яких країни ЄС, Балканського півострову, Україна та Туреччина. Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Республікою Македонія здійснюється в рамках Угоди про вільну торгівлю, яка підписана сторонами у 2001 році та визначає сприятливі умови для ведення торгівлі. Зокрема, угода передбачає нульову ставку мита на імпорт більшості груп товарів.

Інвестиційне співробітництво між Україною та Македонією здійснюється на основі інтенсивного двостороннього діалогу, який у березні 1998 року був підкріплений Угодою про сприяння та взаємний захист інвестицій між Урядом України та Урядом Македонії. До слова, іноземці, котрі інвестували в економіку Македонії 400 000 євро, мають право на отримання македонського громадянства.

Республіка Македонія пропонує привабливий податковий портфель компаніям, котрі вирішать вести бізнес на її території. Персональний податок на доходи і податок на прибуток складає 10%, а для компаній, котрі реінвестують прибуток – 0%.

Сьогодні в Македонії є чотири вільні економічні зони (технологічні промислові зони розвитку): Скоп`є 1, Скоп`є 2, Штіп, Тетово. Всього заплановано відкрити 15 вільних економічних зон. Розмір зон – від 94 до 208 гектарів, вони складаються з офісних і виробничих приміщень, інфраструктури та обслуговуючих компаній.

Що робить македонські економічні зони вільними:

–        10-річні податкові канікули — інвестори-користувачі вільних економічних зон на 10 років звільнені від сплати податку на прибуток і на 100% звільнені від сплати персонального податку на дохід також на період 10 років;

–        земля у цих зонах надається в довгострокову оренду на період до 99 років;

–        інвестори вільних економічних зон звільнені від сплати до місцевих бюджетів внесків за освоєння земельних ділянок для будівництва, а також від оплати за отримання дозволів на будівництво;

–        інвестори вільних економічних зон отримують безкоштовне підключення до водопостачання, газопостачання і каналізації;

–        Уряд Республіки Македонії бере участь у фінансуванні будівництва об`єктів користувачів вільних економічних зон у розмірі до 500 тис. євро, залежно від кількості запланованих робочих місць і розміру інвестиції користувача.

 

Українські компанії, присутні на македонському ринку: ПАТ «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча», ВАТ «Запоріжсталь», Корпорація «Індустріальна спілка Донбасу», ПАТ «Азовсталь», ТОВ «Львівські автобусні заводи», ПАТ «Укргазпроект»