Експерти про користь хліба

Галузь:

“Концерн Хлібпром” спростовує найпоширеніші міфи про хліб. На запитання про хліб – основний продукт харчування – та його властивості 24 грудня 2015 року відповідали дієтолог та експерти компанії.

Напередодні восени “Концерн Хлібпром” провів опитування у Львові та Вінниці, яке виявило, що лише 7% респондентів читають інформацію про склад продукту на упаковці. Водночас переважна більшість людей вболіває за те, аби раціон був здоровим.

“Ми хочемо, щоб ви більше знали про хліб” – гасло нашої інформаційної кампанії”, – розповідає Галина Янишівська, директор з маркетингу ПАТ “Концерн Хлібпром”. – “Буквально це означає, що ми зацікавлені в тому, щоб споживачі вміли обирати корисні продукти. Для цього проводимо освітні проекти у школах, поширюємо експертну інформацію про особливості виготовлення чи споживання цього продукту».

webA_0028

Для підвищення обізнаності споживачів виробники спільно із фахівцями галузевої асоціації розробили інтерактивний тест-вікторину, присвячений найпоширенішим помилкам, які побутують в  уявленнях споживачів про хліб. Його співавтор, головний технолог з інновацій ПАТ “Концерн Хлібпром” Валентин Мельниченко звертає увагу на те, що людство виготовляє хліб із давніх-давен і не випадково це один із небагатьох продуктів харчування, який ніколи не набридає. Щодо рекомендацій різновидів хліба, то експерти виділяють хліб із борошна грубого помелу, оскільки у ньому міститься найбільше корисних речовин, але потрібно враховувати, що цей продукт не рекомендований  дітям до трьох років.

“Хліб, особливо із борошна нижчих сортів, багатий на вітаміни групи В, зокрема – тіамін, – розповідає Ольга Муштрук, лікар-дієтолог Медичного центру Святої Параскеви, член Асоціації дієтологів України. ­– Тому його разом із горохом, яєчними жовтками та свининою включають до лікувального раціону у випадку авітамінозу чи гіповітамінозу. І лише невеликий відсоток людей має протипоказання до певних продуктів, але це  не масовий симптом, а поодинокі випадки. До речі, житній хліб спеціально включають у раціон підводників, олімпійців та космонавтів».

На захист, зокрема, таких складових хліба, як дріжджі, виступили з коментарями і європейські науковці з Чехії, Польщі, Нідерландів, до яких звернулися  виробники. Так, за словами Лукаша Пуласкі, професора Інституту медичної біології Польської академії наук, професора кафедри Молекулярної біофізики Лодзького університету, під час випікання тісто мусить бути нагріте до 99,9 градусів за Цельсієм щонайменше, аби набути характеристик хліба. Пекарські дріжджі помирають після тривалого (більше ніж 5 хвилин) перебування вже при 65 градусах. Тому, коли хліб випікають, дріжджі розчиняються. Якщо будь-яка частина тіста не буде прогріта до температури більше 65 градусів впродовж всього терміну випікання, ця частина буде виглядати, пахнути, та смакувати як сире тісто.

Тож виробники та експерти закликають споживачів керуватися науковими фактами та достовірними джерелами, аби робити правильний вибір на користь здорового раціону.

Більше дізнатись про особливості виробництва, зберігання та різновиди хліба можна за допомогою інтерактивного тесту на сайті: http://hlibprom.com.ua/quiz/index.htm

 

Довідка:

ПАТ «Концерн Хлібпром» – одне з найбільших підприємств українського ринку хліба, яке щодня виготовляє до 300 тонн продукції: хлібної, хлібобулочної, кондитерської та тістових напівфабрикатів. У структуру компанії входить 8 переробних підприємств, що розташовані у Львівській та Вінницькій областях. Компанії належать ТМ «Хлібна хата», «Вінницяхліб», «Гайсинхліб», «Львівський хліб», «Живий злак», Panerini, Bandinelli, «Любляна» та «Наминайко».