Енергоефективніші разом

Галузь:

Львівська торгово-промислова палата, як носій (менеджер) пілотної Мережі Енергоефективних Підприємств Львівщини (МЕП-Львів), 13 лютого 2019 р. організовує другу зустріч енергоменеджерів одинадцяти Львівських виробничіх компаній, які об’єдналися заради енергоефективності.

Чому ініціатор створення мережі, проект «Консультування підприємств щодо енергоефективності», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у співпраці з Мінекономрозвитку, обрав модель навчальних мереж енрегоефективності для впровадження в Україні?

Тому що ця модель:

  • надає економічні, екологічні та політичні переваги учасникам мереж в Німеччині з 2004 року. Серед широко відомих компаній учасниками таких мереж були Michelin, Loreal, Pfanner, Köln Airport.
  • впроваджується у понад 200 таких Мережах за програмою підтримки Федерального міністерства економіки та Федерального міністерства навколишнього середовища Німеччини, що вартує особливої довіри,
  • набирає популярності  в багатьох інших країнах світу.

Організаційна модель таких мереж передбачає проведення мережевих зустрічей на одному з підприємств-учасників. Приймає цього разу добре відоме українцям, і не тальки, підприємство ТзОВ «Галка».  Керівництво львівської кавової компанії не перший рік приділяє увагу питанням енергоефективності і сподівається за допомогою проекту виявити додатковий потенціал енергосбереження.

Звичайна квартальна зустріч мережі включає презентацію приймаючого підприємства з оглядом виробництва. Ця частина особливо приваблива для учасників мережі, вона сприяє обміну досвідом, розширенню професійних уявлень фахівців. Всі питання конфеденційності обговорюються заздалегідь.

У першому кварталі 2019 р. проектом проводяться енергоаудити на кожному з підприємств-учасників МЕП-Львів, за результатами яких самими учасниками буде випрацьована загальна енергоефективна ціль.

Подальша робота мережі залежить від активності самих учасників. Спеціально для стимулювання та підвищення ефективності спільної роботи, моделлю мереж передбачена така структура управління, яка включає сертифікованих модераторів та інженерів-консультантів, які покликані допомагати учасникам досягати своїх цілей.

Модератор, з технічною підтримкою консультанта, є ключовою контактною особою мережі, а головне, виконавець цієї ролі веде зустрічі та проміжні комунікації так, щоб вони були найбільш ефективними.

З досвіду німецьких підприємств доведена ефективність мереж складає 2,2%, що більше ніж вдвічі перевищує звичайний рівень енергозбереження в 0,9%. Для українських підприємств цей показник прогнозується на рівні 5%. Попередні результати планується презентувати у публічній презентації наприкінці поточного року.

 

Довідка.

Львівська торгово-промислова палата за підтримки проекту “Консультування підприємств щодо енергоефективності”, який виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у співпраці з Міністерством економічного розвитку та торгівлі України за дорученням уряду Німеччини, на прикладі пілотних мереж енергоефективних підприємств впроваджують в Україні модель підвищення енергоефективності. Проект розраховано на 2018-2020 рр.