“Борщик в глиняному горщику-2018” Фестиваль у Німеччині

Галузь:

Категорія:

Дата: 23/06/2018 Цілий день


Перший український фестиваль в Німеччині

«Борщик в глиняному горщику-2018»

23 червня 2018 року, Ханенбах Райлянд-Пфальц, Німеччина

У містечку Ханенбах  створено єдиний у Німеччичні «Музей українського народного мистецтва», засновником і власницею якого є Ірина Денис. За 7 років діяльності музей відвідали гості з України, Німеччини, Польщі, Грузії, Ізраїлю, США, В’єтнаму, Таїланду, Нігерії, Естонії, Литви, Угорщини, Росії, українські суботні школи та громади з різних куточків Німеччини.

За час існування музею було проведено безліч акцій, майстер-класів, а на 5-річчя святкування відкриття музею була влаштована масштабна виставка  «Український рушник – душа українського народу» та був відкритий технічний музей, де представлено українські автомобілі та мотоцикли. Почесне місце в технічному музеї займає легендарний ЗАЗ-965 в кольорах  українського прапора.

У цьому році Музей взявся за організацію масштабної акції – першого у Німеччині українського фестивалю і поставив перед собою амбітну мету показати мешканцям Німеччини – а саме до них спрямована ця акція, багатогранність української культури, різноманіття етнографічних груп та національностей, багатство традицій, ознайомити їх з величезним вкладом українців в розвиток світової науки і техніки, культури та спорту.

Не випадково фестиваль носить назву «Борщик у глиняному горщику». Такий фестиваль щороку відбувається в центрі українського гончарства України – с. Опішня Полтавської обл.і його організатор – етнолог, керамолог, дослідниця традицій використання глиняного посуду в культурі харчування українців Олена Щербань радо відгукнулась виступити співорганізатором фестивалю.

До участі у фестивалі були запрошені чисельні українські громади  та творчі колективи не тільки з Німеччини, але й з усієї Європи і України. Хедлайнерами фестивалю будуть гурти «От вінта» з Рівного та «Коралі» зі Львова, їх доповнять пісенні та танцювальні гурти української спільноти Німеччини.

Під час фестивалю відбудуться  майстер-класи (традиційний український іконопис з використанням давніх технік, український традиційний танець, петриківський розпис, гончарство, бісероплетіння, лялька-мотанка, плетіння віночків з живих квітів, ліплення вареників, виготовлення весільних короваїв, шишок і дивнів, техніки в’язання косичок, виготовлення дідуха), арт-пленер,  під час яких буде проведено конкурси на кращий виріб із врученням призів та нагород.

І звичайно ж протягом фестивалю буде працювати виставка-ярмарок українських сувенірів, народних виробів, української ікони та книжок, карбування козацької монети, українські традиційні забави.

Гості фестивалю матимуть нагоду скуштувати традиційних українських страв та напоїв.

Фестиваль супроводжуватимуть кілька виставок:

  • виставка автентичного українського рушника;
  • виставка живопису художників діаспори;
  • виставка сучасної української ікони;
  • виставка української авто-мото-техніки;
  • фотовиставка про автомобілі ЗАЗ «Нашого цвіту по всьому світу».

 

Під час фестивалю працюватиме інформаційний стенд, де буде представлено:

  • Україна туристична (7 чудес, мандрівкові шляхи, рекреація, відпочинок);
  • Віхи історії та культури України;
  • Видатні українці світового значення;
  • АТО;
  • Україна сьогодні.

Запрошуємо до співпраці всіх зацікавлених долучитись до організації фестивалю, взяти участь у музичній програмі, представити свою продукцію (український виробник, хенд-мейд, екотовари) або підтримати фестиваль фінансово.

Контакти організаторів:

У Німеччині: Ірина Денис, e-mail: irynadenys@gmail.com, tel- +49 170 599 24 35, 49 (06752) 72 02 32

В Україні: Оксана Денис , e-mail: oksanadenys@gmail.com, тел. +38 067 673 46 44