«Компанія Ензим» впроваджує нові технології в системі очисних споруд

Галузь:

«Компанія Ензим» встановлює нову систему фільтрації стоків. Це третій етап модернізації власних очисних споруд, який ще більше поглибить очищення стічних вод підприємства та знизить навантаження на міські очисні споруди.

На території підприємства монтують нову систему фільтрації – це спеціальна біологічно-мембранна установка (система MBR),  японської компанії Mitsubishi.

«Це мембрани для ультрафільтрації стічних вод, які будуть інтегруватись в систему очистки, а саме в стадію аеробного очищення стоків. Відбувається аерація, в міжмембранному просторі присутні живі організми, які для своєї життєдіяльності потребують наявність в стічних водах певної концентрації кисню. Під дією цих мікроорганізмів відбувається очищення забруднень із подальшою фільтрацією через мембрани», – розповів Сергій Басараб, майстер дільниці з очищення стічних вод «Компанії Ензим».  

Мембранний фільтр працюватиме цілодобово. Перш ніж встановити нове обладнання, підприємство випробувало пілотну установку MBR. У впровадження нових технологій у системі очистки «Компанія Ензим» вклала близько 2 млн євро.

Змонтувати нове обладнання приїхали фахівці з Нідерландів.

«В установці відбувається процес фільтрування – біологічний процес очищення від осаду у резервуарі. Фібра, крізь яку проходить процес очищення, має мікроскопічні отвори. Їх можна побачити лише через мікроскоп. Власне вони й фільтруватимуть стічні води», – каже Ян Пас, інженер голландської компанії AWT Watertreatment.

Це третій етап модернізації комплексу локальних очисних споруд, який впроваджує «Компанія Ензим». Комплекс охоплює анаеробну та аеробну стадії очищення стоків. В результаті очищення стоків виробляється біогаз, який підприємство використовує для своєї діяльності, заміщаючи ним споживання природного газу на 70%. Власні очисні споруди компанія побудувала ще у 2004 році. В планах підприємства продовжувати вдосконалювати і поглиблювати очистку стічних вод.