Мережа енергоефективних підприємств Львівщини офіційно стартувала

Галузь:

 

Подію, що відбулася 15 листопада 2018 р., підтримали Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, Львівська облдержадміністрація, Львівська міська рада.

Впровадження таких мереж є частиною проекту «Консультування підприємств щодо енергоефективності», що виконується GIZ GmbH у співпраці з Міністерством економічного розвитку та торгівлі України за дорученням уряду Німеччини.

 

Мережі енергоефективності у Німеччині активно використовуються урядом для підвищення енергоефективності у торгівлі, промисловості, бюджетній сфері. Наразі Федеральне міністерство економіки та Федеральне міністерство навколишнього середовища Німеччини підтримують програму зі створення 500 таких мереж у Німеччині до 2020 року. Загалом концепція полягає в тому, що 8-12 підприємств об’єднуються у мережу та визначають спільні енергоефективні цілі на наступні 3-4 роки. Протягом цього часу підприємства регулярно обмінюються досвідом та отримують кваліфіковану експертну підтримку і супровід.

В Німеччині – країні суттєво більш енергоефективній ніж Україна, показник зростання енергоефективності учасників таких Мереж оцінюється у 2,2% порівняно з 0,9 % у випадку самостійної роботи підприємства над своїми заходами з енергозбереження. Тобто ефективність підвищується більш ніж в два рази.  В Україні очікуваний показник є значно вищим!

Мережа енергоефективності Львівщини (МЕП-Львів), що працюватиме за німецькою методикою, передбачає наявність головного місцевого координатора, або носія, мережі, роль якого на Львівщині виконує Львівська торгово-промислова палата.  Носій мережі уповноважений залучати, відбирати учасників, призначати модератора та інженера-консультанта, які є обов’язковими учасниками процесу функціонування мережі.

Стосовно підприємств-учасників пілотної Мережі у Львові, то вони відбирались за принципом наявності суттєвого енергоспоживання та бажання удосконалюватись у зменшенні цих показників. Офіційне оголошення компаній-учасниць МЕП-Львів з урочистим підписанням згоди про створення такої Мережі, відбулося на події з офіційного старту Мережі енергоефективності Львівщини.

Компаніями, що приєдналися до МЕП-Львів, стали:

ПАТ «Галичфарм»

ПрАТ «МИКОЛАЇВЦЕМЕНТ»

ТзОВ «Агролайф транссервіс»

ТзОВ «Галка ЛТД»

ТзОВ «Каньйон-2017»

ТОВ «Торговельно-виробнича компанія «ЛЬВІВХОЛОД»

ПрАТ «Компанія Ензим»

ТзОВ «ВЕЕМ Металавтопром»

ТзОВ «ЕКО-ЦЕГЛА»

ТОВ «Молочна компанія «Галичина»

ТОВ «Явір-Інвест»

Після урочистого засідання відбулася перша робоча зустріч учасників МЕП-Львів, результатом якої стали:

  • ідентифіковані найбільш пріоритетні теми для фахового розбору на найближчих зустрічах
  • призначені дати наступних засідань
  • визначені підприємства, які приймуть в себе майбутні засідання Мережі з відвіданням виробничих ділянок.

Також подальша діяльність передбачає проведення енергетичних аудитів, дані яких стануть відправною точкою для моніторингу результатів.

Демонстрація більшої ефективності роботи саме в таких мережах порівняно з самостійним впровадженням енергоефективних заходів, є важливим компонентом проекту. Публічна презентація попередніх результатів проекту запланована на осінь 2019 року, проект розрахований до кінця 2020 р.

 

 

Захід отримав інформаційну підтримку від Львівської ОДА, ЛМР, ін. Запис події доступний на You Tube каналі медіа-хабу Твоє Місто https://youtu.be/49gj79WHuyU

Рікардо Кюльхайм, директор цього проекту, відкрив захід загальним оглядом досягнень та планів проекту. До цих планів в тому числі входить створення декількох мереж енергофективності, першою з яких є львівська.

 

Від імені Львівської обласної державної адміністрації привітав учасників заходу заступник директора департаменту ПЕК та енергозбереження Михайло Грет. Він навів конкретні приклади щодо стимулювання владою енергозбереження у бюджетній та комунальній  сферах та привітав з учасників з тим, що з даним проектом і бізнесова сфера, а саме промисловий сектор, тепер отримає підтримку.

Ірина Кулинич, директор департаменту економічного розвитку, відзначила важливі досягнення співпраці Львова з GIZ GmbH, відмітила успіхи програм міської влади з питань енергозбереження та побажала плідної роботи новоствореній Мережі енергоефективних підприємств.  

 Андрій Гунько, начальник відділу економічних відносин Управління реформування сфери  енергоефективності та енергозбереження, зацікавив аудиторію перспективними програмами стимулювання енергоефективності на підприємствах.

Володимир Коруд, віце-президент Львівської ТПП, привітав учасників заходу від імені носія Мережі енергоефективних підприємств Львівщини.