Міжнародна конференція з питань торгівлі та логістики з країнами Центральної Азії

Галузь:

Представники урядів і бізнесу Казахстану, Узбекистану, Киргизії і Таджикистану у Львові вивчали можливості використання потенціалу Львівщини для співпраці з Європою. Проект реалізується програмами USAID (США), GIZ (Німеччина), а також Міністерством фінансів та  Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Державної митної служби України, ТПП України, Львівської торгово-промислової палати, Асоціації «ЗЕД».

Крім того, український бізнес та представники державних органів і провідних компаній країн Центральної Азії змогли ознайомитися з останніми змінами в митній політиці України, напрямками реформування митних органів, актуальними питаннями розвитку транзитного потенціалу країни, розвитком ринку заморожених фруктів та овочів, перспективними напрямками економічної співпраці з країнами Центральної Азії.

Зокрема, представники Мінфіну України  представили майбутні можливості для запровадження «права бути почутим» та удосконалення процедури оскарження рішень митниці, новітні сервіси для міжнародної торгівлі, запровадження автоматизованого митного оформлення, майбутні спрощення для надійних компаній. Цікаво було почути про розгортання програми авторизованих економічних операторів та режиму спільного транзиту.

Віцепрезидент Львівської ТПП Володимир Коруд представив учасникам конференції можливості нашої палати для підтримки діяльності компаній з країн Центральної Азії в Україні та потенціал Львівщини для їх виходу на європейські ринки.

Як відзначив модератор конференції, голова Ради Асоціації “ЗЕД”, віцепрезидент ТПП України Сергій Свистіль, нова економічна реальність, прив’язаність наших країн до різних економічних блоків відкриває нові можливості, в тому числі у сфері використання преференційних механізмів у торгівлі. Тільки в торгівлі з Казахстаном Україна втратила  близько 4 млрд. дол. США за останні роки, але загальний потенціал можливостей збільшення торгівлі наближається до 10 млрд. дол. США за товарами, які є традиційними для наших країн. Однак, нарощування торгівлі з регіоном в значній мірі пов’язане із підтримкою на державному і  міждержавному рівнях, у тому числі в питаннях логістики. Також потрібні нові підходи та інструменти сприяння міжнародній торгівлі, включаючи торгові доми, ділові ради, представництва компаній та організацій. Тому лише від нашої спільної активності залежать кінцеві результати в сфері торгівлі та інвестицій.

Під час перебування на Львівщині учасники конференції відвідали найбільший гуртовий ринок сільськогосподарської продукції «Шувар» наймасштабніший в Західному регіоні Україні оптовий ринок сільськогосподарської продукції, а також пункт пропуску «Краковець-Корчова» на українсько-польському кордоні, підприємства з переробки фруктів “Галфрост” та “Грін Плант”, логістично-складську компанію “ЛЕВ”.