«Наш досвід – Ваше майбутнє»: німецька Служба Старших Експертів (SES) до послуг бізнесу

Галузь:

SES (Senior Experten Service) – фонд німецької економіки з міжнародного співробітництва і некомерційне товариство з обмеженою відповідальністю. SES  пропонує усім охочим можливість після виходу на пенсію брати активну участь у житті суспільства, передаючи свої знання та вміння іншим людям як у своїй країні, так і за кордоном, забезпечуючи передачу досвіду через кордони, покоління та культури.

В базі даних SES зареєстровано понад 10.000 старших експертів – спеціалістів з понад 50 галузей народного господарства, починаючи з (А) аграрного сектору та закінчуючи (Ц) целюлозною промисловістю. З часу заснування SES у 1983 році старшими експертами було реалізовано понад 25.000 проектів допомоги в 160 країнах світу. Середній вік експертів – 67 років.
Будучи фінансово незалежними, старші експерти надають свої знання на громадських засадах. Їх відрізняє висока мотивація та багаторічний професійний досвід, володіння мовами та здатність адаптовуватися до умов країни, в якій реалізують проект. Експерти пропонують допомогу для самодопомоги, тим самим роблячи важливий внесок у майбутнє і створюючи систему, що приносить користь для усіх учасників.

 Послугами представництва SES, що діє у Львівській торгово-промисловій палаті, у червні цього скористалося приватне підприємство «Боровик», дійсний член Палати, запросивши старшого експерта Йоахіма Цілінскі. Приватне підприємство «Боровик» займається вирощуванням та переробкою печериць (консервуванням та частково сушінням).

Йоахім ЦілінскіЙоахім Цілінскі за фахом інженер, у фармацевтичній галузі – з 1979 року, розпочавши працювати керівником виробництва на заводі Greußen в м. Халле. З 1991 року розпочав кар’єру в компанії Martin Bauer – всесвітньо відомого виробника чаю, що спеціалізується на виробництві лікарських трав і зборів, трав’яних та фруктових сумішей, ароматизованих чорних і зелених чаїв.

 

Йоахім Цілінскі розповів про свій досвід та поділився враженнями від перебування в України з представником SES у Західній Україні Святославом Чухраєм. 

4

 

Пане Йоахіме, роботу в компанії Martin Bauer була колосальним досвідом, чи не так?

Впродовж 19 років я розвивав співробітництво зі Східним регіоном. Співпрацював із фабрикою в Житомирі, що виробляла чай, організував спільні підприємства на Уралі (м.Уфа), Грузії (м.Тбілісі). Повністю організовував виробництво, оптимізовував структуру та бізнес-процеси і, звичайно, контролював якість і безпечність продукції.  З Уралом і Грузією у нас співробітництво не було доволі успішним і ми переорієнтувалися на ближчі регіони: Чехію і Польщу. І з 1998 року я працював суто в Польщі, де відкрив представництво Martin Bauer. Згодом побудував фабрику, на якій сьогодні працює більше 350 людей.

Як Ви починали бізнес в Польщі?

Ми починали з дрібної торгівлі. Організували декілька пунктів прийому рослинної сировини в населення, орендували невеличкі приміщення для зберігання. На базі цього створили початкове і доволі примітивне виробництво. Пізніше почали працювати з фермерськими господарствами.  Ще у ті роки у Польщі було добре розвинене сільське господарство, особливо в східній частині. З Росії ми забрали своє обладнання, в яке інвестували чималі кошти, оскільки розвитку бізнесу там не було. Коли обсяг закупівлі досяг тисячі тон, ми задумались над будівництвом фабрики для переробки, сушіння і упакування.

Як довго Ви працюєте у Службі Старших Експертів (SES), які проекти проводили?

В SES я з початку року. В Україні – мій проект, перший був у Непалі, де високо в горах я допомагав місцевим фермерам висушувати імбир. Весь обсяг висушеного імбиру експортувався до Індії. Як виявилося, вони не мали жодного поняття про процеси сушіння, висушували прямо на сонці.

Чи можете оцінити, який потенціал має приватне підприємство «Боровик» і загалом  українські підприємства?

Останній раз я відвідував Україну наприкінці 90-х. Різниця між теперішнім і минулим є великою. Стандарти, за якими працює компанія «Боровик», для України є досить високими. Мене вразила фірма, уявляв її дещо меншою. «Боровик» працює вже понад 10 років, Мирон багато коштів інвестував у свою компанію, і хочеться, щоб фірма розвивалася у ще більших масштабах. Ми запланували з Мироном впровадити в експлуатацію нові цехи. Як тільки налагодимо цей процес, і він буде успішний, плануємо розпочати інший проект – виробництво фіточаю. Звичайно, є декілька моментів, які в майбутньому потрібно змінити. Наприклад, перекласти більшу відповідальність працівників. В технологічному ж плані, на мою думку, Україна відстає від Польщі приблизно на 10 років, проте, кваліфікація персоналу майже на одному рівні.

Чи є різниця в бізнес-середовищі між Україною і Непалом?

З Непалом не можна робити порівняння. Навіть у приватному житті. Непальці дуже бідно живуть. Жінки переважно тільки роботою займаються. Промисловості взагалі немає. Тому деякі країни допомагають їм розвивати певні галузі економіки. Наприклад, у Непалі активно працюють голландські фірми, що допомагають налагоджувати сільське господарство.

 

IMG_2283Мирон Турчин, керівник ПП «Боровик»: «Ми запросили експерта з Німеччини, щоб поглибити свої знання і розширити можливості процесу сушіння. Результат оправдав очікування: ми отримали теоретичні знання, поради щодо устаткування та сприяння в купівлі необхідного обладнання, що дасть нам змогу виробляти фіточай.

Колектив сприйняв експерта дуже позитивно.  Перше, що він зробив – провів лекцію з питань гігієни. Також Йоахім Цілінскі спільно з нашим архітектором спроектував два цехи для сушіння грибів та переробки сушених. Ми плануємо робити приправи для ресторанів, кафе, санаторіїв у великих порціях. Для реалізації цього задуму експерт підібрав обладнання і провів планування приміщення.

Маємо намір співпрацювати з Йоахімом і надалі. Будемо звертатися до Львівської ТПП за сприянням в організації другого приїзду експерта для введення в експлуатацію устаткування, яке він нам підбере у Німеччині, та налагодження виробничого процесу. Це дозволить розпочати експорт продукції. Звичайно, потрібно отримати європейський сертифікат щодо безпечності харчових продукції (ХАССП), правильно запакувати і маркувати. У цьому і буде полягати подальша співпраця з німецьких експертом».

Foto - 24 - Hygieneschulung mit leitenden Mitarbeitern                2

 

Якщо Ваш запит відповідає хоча б одному із наведених критеріїв: 

  • професійна порада для вирішення технічної, фінансової або організаційної проблеми
  • професійна підготовка та підвищення кваліфікації співробітників
  • обмін досвідом для керівництва
  • підтримка під час реорганізації структури управління
  • допомога під час покращення якості чи введення нових стандартів
  • нові ідеї для складання маркетингових концепцій чи бізнес-планів

–       експерти зможуть Вам допомогти…

 

Контактна особа у Львівській ТПП –

Святослав Чухрай

Тел.: +38 032 295 01 24

E-mail: inv@cci.lviv.ua