Прем’єра у Львівській опері

Галузь:

 Фольк-опера-балет “Коли цвіте папороть”.

ПАПОРОТЬ РОЗЦВІТЕ У ГРУДНІ

Найважливішою подією в театрі завжди є прем’єра. Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької готує її як подарунок глядачам до Нового року. Опера-балет «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича  стане подією  для всієї України, для всіх поціновувачів нового в оперній музиці у світі.

Фольк-опера-балет “Коли цвіте папороть” Євгена Станковича – явище в музиці унікальне і за жанром, і за сценічною історією. Твір був написаний у 1977 році, але ніколи не мав повного сценічного втілення.

Наш театр узяв на себе сміливість яскраво й  феєрично зреалізувати неймовірно красиве мистецьке полотно, зіткане з фольклорних мотивів, поданих сучасною музичною мовою.  У цій новаторській виставі нема традиційного сюжету, звичних для опер арій, дуетів. У першій дії заглянемо в барвисті часи язичництва, коли формувалася прадавня культура українського народу в єднанні людини й природи;, у другій – відчуємо у наші бурхливі дні з відлунням війни, з героїкою, навіяною спогадами про волелюбне козацтво, з тривогою про загрозу можливої майбутньої катастрофи.

Відродження опери-балету «Коли цвіте папороть»  – цілісне, оригінальне та об’ємне, почуємо гул століть у багатоголосій музиці симфонічного оркестру, хору, солістів; побачимо танці, у  яких відображене розуміння народу про творення світу, життя, любові й боротьби,  – на фоні фантастичних декорацій, що доповнюють барвами й світлом мистецький  вир думки. Усе поєднує феєрична режисура, що передбачає, крім ліричних і героїчних тем , купальські  народні обряди, що містили легку еротику. Тому зазначаємо, що спектакль ітиме з позначкою «Категорія глядача 16+».

Залишається додати імена постановників спектаклю, який відновлює справедливість, переносить у прадавні часи, збурює уяву  і дає неперевершену естетичну насолоду.

Диригент – Володимир Сіренко, народний артист України (м. Київ)

Режисер   –  Василь Вовкун, народний артист України

Художник – Тадей Риндзак, народний художник України

Костюми – Ганна Іпатьєва (м. Київ)

Хормейстер – Василь Коваль, лауреат всеукраїнського конкурсу

Балетмейстер – Артем Шошин, лауреат міжнародного конкурсу

Художник світла, режисер відеопроекції – Дмитро Ципердюк (м. Київ)

Прем’єра відбудеться 15,16 і 17 листопада о 18-ій годині.

Увага! Унікальна можливість побувати на генеральній репетиції в театрі –

14 листопада о 18-ій годині .

https://opera.lviv.ua/

https://www.facebook.com/lvivopera/