Про економічний потенціал Малопольського воєводства

Галузь:

ТУРИЗМ І ВІДПОЧИНОК У МАЛОПОЛЬЩІ

Щороку Краків та Малопольське воєводство відвідує понад 10 млн туристів, з яких 2,7 млн – іноземні туристи (2013 р.).  У Малопольщі знаходяться історичні пам’ятки, що внесені до Списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО: Старе Місто у Кракові, соляні копальні у Велічці і Бохні, концтабір Аушвіц – Біркенау, а також пам’ятні костели та монастирі.  У Малопольщі сезон триває увесь рік. Навесні та восени рекомендуємо відвідати королівський Краків, замки у Неполоміцах, Пісковій Скалі, Нєдзіці, а влітку та взимку долучитися до активного відпочинку у горах на стежках Татрів і Бескидів із зимовою столицею у Закопаному.

 

ЛЮДСЬКИЙ КАПІТАЛ МАЛОПОЛЬЩІ

У Малопольському воєводстві проживає 3,4 млн осіб (4-й регіон у Польщі). Понад 17 % – особи працездатного віку. У 33-х вищих навчальних закладах воєводства щороку навчається понад 200 тис. молодих людей, а стіни ВНЗ залишає майже 50 тис. випускників. У Кракові  знаходиться найстаріший вищий навчальний заклад – Ягелонський Університет (1364), який разом із Економічним Університетом, Гірничо-гутнічою Академією та Краківською Політехнікою належить до найпрестижніших вищих закладів Польщі та Європи. У краківських ВНЗ навчається майже 3 тис. іноземних студентів.

 

СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ, ДОСЛІДЖЕННЯ І РОЗВИТОК

Малопольща посідає друге місце у Польщі щодо кількості досліджень з питань розвитку. Тут також працює майже 12 % усіх польських дослідників і науковців. У Кракові знаходиться Національний Центр Науки, а також 162 відділення Б+Р (бізнес + розвиток), більшість з яких – приватні фірми. До провідних компаній, що працюють у сфері новітніх технологій на глобальному рівні, належить КОМАРХ. Краків – це європейський центр фірм сфери сучасних бізнес-послуг (BPO/SSC), які пропонують сучасні технологічні рішення. Серед них – Моторола, АВВ, Luxoft чи Google. У більш ніж 70 компаніях цієї галузі працює понад 30 тис. мешканців регіону.

 

МАЛОПОЛЬСКІ ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ

Вартість Прямих Іноземних Інвестицій у Малопольщі протягом 1989-2012 років перевищила 16 млрд дол. США. Воєводство очолює рейтинги найбільш інвестиційно-привабливих регіонів Польщі та Центральної Європи. Серед найважливіших секторів промисловості, де присутні іноземні інвестори, є:

  • моторизаційний (MAN, Delphi, Valeo, Nidec),
  • енергетичний (EdF, CEZ),
  • металургійний (ArcelorMittal, Vesuvio),
  • хімічний (Kermas),
  • виробництво (Can-Pack, Donelly),
  • харчовий і переробний (Carlsberg, Bahlsen, Philip Morris),
  • девелоперський (TriGranit, Echo Investement).

 

Інвестиційний капітал походить, передусім, із країн Західної Європи та США. Малопольська Спеціальна Економічна Зона розташована на 628 гектарах. Величина інвестицій, реалізованих на цій території – 2,3 млрд злотих. Створено 16 779 робочих місць.

 

ВІДКРИВАЄМО ФІРМУ В МАЛОПОЛЬЩІ

Польське право відповідно до права Європейської Унії створює умови для відкриття господарчої діяльності у різних правових формах, залежно від величини статутного капіталу, грошових вкладів, сфери відповідальності партнерів та керівних органів підприємства. Громадяни країн ЄС, Європейської Економічної Сфери (ЄЕС) і Швейцарії не потребують дозволу на працю. Іноземці інших країн можуть отримати дозвіл у відповідних відділах на регіональному рівні.

Відкрити компанію на території Малопольського воєводства допомагають інституції оточення бізнесу – Малопольська Агенція Регіонального Розвитку, Торгово-промислова палата, відділи Уряду Міста Кракова чи Управління Праці. Малопольща у 2014 – 2020 роках отримала 2,87 млрд євро фінансування з європейських фондів, якими можуть також скористатись і підприємці.