Про КС “ЗВТ між Україною та ЄС: яких змін чекати підприємствам”

Галузь:

1 січня 2016 року набуває чинності Угода про глибоку та всеохоплюючу Зону вільної торгівлі між ЄС та Україною. Більшість економістів-експертів вважає поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі  з Європейським Союзом якісно новим рівнем економічної інтеграції України із найбільшим ринком у світі. На практиці це – нові можливості для інтенсивнішого торгівельного та економічного розвитку. Інструменти, які несе в собі ПВЗВТ для підприємців, – це відкриття ринків шляхом поступового скасування митних тарифів, надання безмитного доступу в рамках квот, а також гармонізація українських законів з нормами та стандартами, що діють у ЄС.

 Про те, чи фактично та реально бізнес та влада готові до нових вимог та викликів йшлося під час круглого столу «Набуття чинності Зони вільної торгівлі між Україною та ЄС: яких змін чекати підприємствам», який відбувся 25 грудня 2015 року у Львівській ТПП. У цьому контексті цінними були практичні рекомендації, поради від експертів щодо використання українськими виробниками переваг Угоди та покликаних з нею викликів.

6

Захід об’єднав численну когорту відомих експертів, представників навчальних закладів, підприємців. Модератором став Володимир Мотиль, голова Комітету зовнішньоекономічної дільності при Львівській ТПП, керівник компанії «Дреберіс».

2

Круглий стіл мав на меті надати можливість органам державної влади безпосередньо інформувати бізнес-спільноту про вжиті правові та адміністративні заходи щодо забезпечення функціонування ЗВТ з ЄС; обговорити у колі експертів практичні питання щодо експорту української продукції до ЄС та імпорту європейської продукції до України, зокрема подолання фіскальних та технічних бар’єрів у рамках ЗВТ; обговорити складнощі (проблеми), пов’язані із впровадженням ЗВТ та заходи, які потрібно провести, аби повною мірою скористатися перевагами ЗВТ та відповісти на пов’язані з нею виклики. Як наслідок, дискусія стала можливістю вироблення рекомендацій для органів державної влади щодо тих дій, які необхідно вжити для забезпечення повноцінного регуляторного фундаменту належного функціонування ЗВТ в інтересах української економіки.

Відтак Микола Кузьо, заступник начальника урядового офісу з європейської інтеграції, інформував бізнес-спільноту про дії уряду щодо забезпечення функціонування ЗВТ з ЄС. Адже саме для належної реалізації завдань у сфері європейської інтеграції та виконання Угоди Урядом України і було створено у 2014 році Урядовий офіс з питань європейської інтеграції у складі Секретаріату Кабінету Міністрів України.

1

Про те, що зміниться у митній сфері, розповів Ігор Левус, начальник відділу митних платежів Львівської митниці ДФС. Вплив Зони вільної торгівлі з ЄС  на технічне регулювання стали об’єктом розгляду В’ячеслава Пузира, заступника генерального директора Львівдержстандартметрології. Про те, що зміниться у сфері захисту прав інтелектуальної власності подилився Данило Бенатов, представник Патентного Бюро «Др. Еміля Бенатова та партнери».

Мар’яна Луцишин, регіональний менеджер Європейської бізнес-асоціації оприлюднила результати та аналіз цікавого опитування щодо впливу зони вільної торгівлі на МСП, яке у листопаді 2015 року ЄБА провела серед сотень малих та середніх підприємств з 11 регіонів України, що представляють в основному сферу сільського господарства або ведуть свою економічну діяльність у сільській місцевості.

Вчасне виконання Україною взятих на себе зобов’язань, які передують набранню чинності Угодою про Зону вільної торгівлі, не тільки сприятиме підтримці національного експортера, а й покращить імідж країни як надійного партнера на світовій арені.

45