Про лібералізацію зовнішньоекономічної діяльності

Галузь:

22 січня 2019 року у Києві відбулось засідання Ради з питань зовнішньоекономічної діяльності при Торгово-промисловій палаті України. У засіданні Ради взяв участь народний депутат України, заступник голови Комітету ВР з питань бюджету Віктор Кривенко, представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства юстиції, Державної установи «Офіс з просування експорту України», представники бізнес-асоціацій та експерти.

 

Одним із питань, які розглянула Рада, було звернення до Верховної Ради України щодо необхідності зняття обмежень для вітчизняного бізнесу в зовнішньоекономічній діяльності стосовно невизнання усних договорів. Цей крок – реалізація Україною в повному обсязі положень «Конвенції ООН про договори міжнародної купівлі-продажу товарів» від 11 квітня 1980 р. Україна приєдналася до Конвенції у серпні 1989 року, але із застереженням ще Президії Верховної Ради Української РСР про невикористання усних договорів при укладенні експортно-імпортних трансакцій. Давно настав час усунути це обмеження прав українських суб’єктів ЗЕД, особливо експортерів.

 

Володимир Коруд, член Ради від Львівської ТПП, віце-президент ЛТПП: «Члени Ради також підготували звернення до Уряду про скасування відомого наказу Мінекономіки №201 від 06.09.2001 «Про затвердження Положення про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів)», який давно застарів і не сприяє ефективній зовнішньоекономічній договірній діяльності українських підприємств».

 

 

Обговорили і важливі питання вдосконалення виставково-ярмаркової діяльності  в Україні, співпрацю ТПП України з державними установами для сприяння зовнішньоекономічної діяльності вітчизняних підприємств, проблематику обкладання митом ядра соняшника при експорті та питання підготовки пропозицій до уповноважених органів державної влади щодо деталізації товарної позиції на коди УКТ ЗЕД, що передбачають «насіння льону для вироблення харчових продуктів» і «насіння льону для вироблення технічних продуктів».