Про прес-брифінг «Захоплення ТППУ гальмує європейську інтеграцію країни»

Галузь:

Український бізнес, іноземні інвестори та міжнародні організації  заявили про свою підтримку керівництву ТПП України. Бізнес-спільнота звертає увагу на чималі ризики для міжнародних відносин, до яких може призвести захоплення ТПП України. Про це вчора, 18 лютого, стало відомо під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Український бізнес та іноземні інвестори обурені безпідставними,  абсурдними звинуваченнями, до яких вдаються  щодо ТПП України представники силових структур.

«ТПП України зіткнулась із цинічним явищем – спробами рейдерського захоплення та психологічним тиском. Діяльність рейдерів організована та цілеспрямована. Їхня кінцева мета – дискредитувати діяльність ТПП, захопити владу. Вже другий рік поспіль ТПП регулярно переживає атаки силових структур і контролюючих органів, прокурорів, депутатів і псевдогромадських лідерів, що супроводжуються необґрунтованими звинуваченнями та замовними інформаційними кампаніями», – заявив президент ТПП України Геннадій Чижиков під час прес-брифінгу. За його словами, він надіслав відкритого листа Президентові України Петру Порошенку із проханням втрутитися в ситуацію, яка склалася навколо ТПП України. Адже, незважаючи на те, що в Законі «Про торгово-промислові палати в Україні» чітко зазначено, що держава не втручається у справи ТПП України, наразі організація відчуває значний тиск від державних органів.

press_bryfing_Chyzhykov

На захист Палати став і український бізнес. Виступивши від імені членів ТПП, Олег Лиховид, голова Комітету підприємців ринку фінансових послуг при ТПП України, зазначив: «Вітчизняний бізнес має гіркий досвід рейдерських атак. Саме тому ситуація навколо Торгово-промислової палати України так нас турбує. А особливе занепокоєння викликає абсолютна закритість будь-яких претензій. Палата –  не акціонерне товариство. Вона належить її членам, тобто дев’яти тисячам підприємствам. Палата – визнаний у світі представник українського бізнесу, його вікно у світ». За словами Олега Лиховида, послугами системи торгово-промислових палат в Україні щодня користуються не менше тисячі підприємств: «Не пройшло року, як члени Палати на З’їзді позитивно оцінили її діяльність. Ми довірили управління нею нинішньому складу Президії, президенту і віце-президентам. Ми затвердили Стратегію розвитку палати до 2020 року. Саме вона забезпечить виведення українського бізнесу на ринки Європи і світу».

press_bryfing_lyhovyd

Крім того, за словами іноземних інвесторів, інформаційний «бруд» та тиск на ТПП України створює суттєві перепони для міжнародного економічного співробітництва України. «Наша увага спрямована у бік необґрунтованої атаки на ТПП України з повним усвідомленням того, що цей процес характеризує державу як нестабільного партнера в очах міжнародного інвестора. Нелегка економічна ситуація в країні й так не дає можливості позиціонувати український ринок як перспективний фундамент надійних інвестицій. Висловлюємо надію на залучення громадськості до спільного аналізу щодо конфліктної ситуації та пошуку правового шляху вирішення цього питання», – наголосив під час прес-брифінгу Расим Бекмезджи, заступник голови Ділової ради Туреччини та України Комітету зовнішньоекономічних зв’язків Туреччини DEIK.

press_bryfing_racim

Усі учасники прес-брифінгу також визнали необхідність публічного обговорення та закликали опонентів Палати надати конкретні докази звинувачень, а не влаштовувати «брудні» інформаційні кампанії. «Я впевнений, що Президент України повинен втрутитися в кампанію, яка ведеться проти ТПП України. Нехай обвинувачі Палати «вийдуть у люди» і публічно пред’являть докази своїх звинувачень. А Палата обов’язково на них відповість. Оскільки нинішня ситуація тільки принижує всю правоохоронну систему України», – зазначив адвокат ТПП України Денис Ципін.

press_bryfing_tsypin

Торгово-промислова палата України – недержавна, неприбуткова, самоврядна членська організація, яка функціонує в Україні з 1972 року. Діяльність Палати регулюється Законом України «Про торгово-промислові палати в Україні». Місія Торгово-промислової палати України  – створення та підтримка сприятливого середовища для ведення бізнесу в Україні та посилення міжнародної ділової співпраці «Україна Світ». Мета – розвинутий і сильний вітчизняний бізнес. ТПП України об’єднує в своїх лавах близько 9 тис. компаній, фірм та їх об’єднань. 85% із них – малий і середній бізнес.  На базі ТПП України діють Міжнародний комерційний арбітражний суд; Морська арбітражна комісія; Третейський арбітражний суд.

Відео-виступи учасників брифінгу за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=Yo11aavNcww

https://www.youtube.com/watch?v=Ot0zQfd8c88

https://www.youtube.com/watch?v=p_3CSEKepLA

https://www.youtube.com/watch?v=ULn_-mrzvdo