Сто і дві причини обєднуватися в навчальні мережі енергоефективності

Галузь:

Саме така кількість енергоефективних заходів реалізується командою з 11-ти львівських компаній станом на листопад 2019 року!

Про це та про інші проміжні досягнення та перешкоди говорили на черговій зустрічі учасниківпілотної Мережі енергоефективних підприємств Львівщини13листопада 2019 р.

Робочим майданчиком цього разу виступилопідприємство Миколаївцемент. Під час екскурсії по 80 гектарах його території колеги з інших компаній отримали всебічне уявлення про технологічні процеси виробництва. Не дивлячись на ніби простіта роками перевірені технології, компанія все одно проявляє гнучкість, де це можливо, скорочує енерговитрати та вплив на навколишнє середовище при стабільно високій продуктивності, відповідно до сезонів.

Тематично зустріч була присвячена системам рекуперації тепла. Були розглянуті особливості рекуператорів, наведені приклади розрахунку потенціалу утилізації тепла, тощо. З цього приводу учасники мали можливість поспілкуватись з досвідченим консультантом від компанії «Топ Інформ»Віктором Чухно та двома представниками постачальників технологічних рішень – теплових насосіввід ТОВ «Стала Енергія» та полімерних теплообмінників від компаніїHeatMatrix.

Діяльністьльвівської Мережі енергоефективності добігає середини, і як було заплановано на листопад 2019 року, проміжні результати впровадження енергоефективних заходів були підраховані та озвучені. Дякуючи спільній роботі компаній та технічних консультантів, Мережа енергоефективних підприємств Львівщини майже на 10% наблизилась до спільної мети енергозбереження в 6330 МВт*годта стала на 24% ближче до скорочення викидів CO2 з встановленим показником економії в 4270 т.

Та варто відмітити, що для майбутнього таких Мереж важливі не лише цифри, а й бажання людей об’єднуватись в такий спосіб. І щоб з’ясувати привабливі сторони цієї моделі співпраці, ми запитали прямо за зустрічі, що учасникамтут подобається? І отримали надихаючі відповіді. Так, за відгуками компаній,трійка основних цінностей, які вони отримують від участі у Мережі, виглядає так:

  • обміндосвідом в ході професійного спілкування,що втілюється в проекти на своїх підприємствах,
  • підвищення рівня своєї компетентностіу супроводі перевірених консультантів,
  • відвідання інших підприємств з наочною демонстрацією енергоспоживаючих процесів.

Щоб ці оцінки були озвучені на широкий загал, на річній конференції«Енергоефективність в компаніях: можливості та рішення», що проходить 27 листопада2019р. в Києвіза участю представників профільних міністерств, проектом* організовано окрему панель, присвячену таким навчальним мережам, як інноваційному інструменту для стимулювання енергоефективності. Адже в Німеччині федеральний уряд дійшов висновку, що підтримка таких мереж є ефективнішою, ніж підтримка окремих компаній. Тож команда проекту робить всі можливі кроки, щоб українські державники теж скористалися такою моделлю підтримки компаній.

Більше інформації на сторінці https://www.facebook.com/energyefficiency.ua/

*Львівська торгово-промислова палата  за підтримки проекту “Консультування підприємств щодо енергоефективності”, який виконується GIZ GmbH у співпраці з Міністерством економічного розвитку та торгівлі України за дорученням уряду Німеччини, на прикладі пілотних Мереж енергоефективних підприємств впроваджують в Україні модель підвищення енергоефективності. Проект розраховано на 2018-2020 рр.