Україна і Пакистан: перспективи співпраці

Галузь:

6 червня 2016 року у Львівській торгово-промисловій палаті відбулась зустріч з Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні Атаром Аббасом.

DSCN0071

На початку зустрічі президент Львівської торгово-промислової палати Дмитро Афтанас відзначив готовність українського бізнесу співпрацювати з пакистанськими партнерами та окреслив напрямки потенційної співпраці.

«Львів є одним із центрів ІТ-індустрії, тому традиційно в нас розвинена легка та харчова промисловість, аграрний сектор. Також можлива співпраця в сферах туризму та рекреації, машино- та приладобудування. І ЛТТП готова максимально сприяти налагодженню бізнес-контактів між Україною та Пакистаном», – сказав  Дмитро Афтанас.

 

Зараз в Пакистані проживає 190 млн населення. Карачі – портове місто на півдні Пакистану, найбільше місто країни, яке є осередком бізнесу. До того ж, прем’єр-міністр Пакистану Наваз Шеріф є підприємцем і тому чудово розуміє необхідність розвитку інфраструктури та комунікацій, що, в свою чергу прискорюватиме залучення іноземних інвестицій.

 

DSCN0079«В минулому зовнішня  політика Пакистану мала два напрямки: з одного боку це Захід, з іншого – Індія та Радянський Союз, з якими ми тісно співпрацювали. Зараз ми живемо в іншому світі і Пакистан почав диверсифікувати як економічну, так і міжнародну політику», – зазначив Посол.

 

Незважаючи на відстань та мовні бар’єри, я бачу, що в нас є потенціал працювати разом. Моє завдання – познайомити бізнес наших країн. Свій успіх наприкінці свого терміну я зможу виміряти тим, наскільки розвиненою буде бізнес-співпраця України та Пакистану не лише у військовому, а й в цивільному секторі» – сказав Посол Ісламської Республіки Пакистан в Україні Атар Аббасом.

 

Про Пакистан. Джерело: Reuters Jun 20, 2016

Пакистанській економіці, як і раніше, заважають проблеми з іміджем.

Підвищення рівня безпеки сприяє поширенню економічного зростання, таким чином Південна Азія є «ринком, що формується» та дозволяє їй набути статус постачальника індексу MSCI.

Алі Сайґол,  співзасновник приватної акціонерної компанії, стверджує, що іноземні інвестори  роблять ставку не на економіку Пакистану, а на її політичну ситуацію та минуле. Деякі інвестори досі відмовляються відвідувати Пакистан і наполягають на бізнес-зустрічах в Дубаї.

Економіка Пакистану розвивається швидкими темпами, за останні вісім років було залучено 250 млрд. доларів інвестицій, з них 1 млрд. доларів становлять прямі іноземні інвестиції (ПІІ; англ. Foreign direct investment (FDI)), залучені протягом останніх дев’яти місяців до квітня 2016 року.

«Внутрішній ринок Пакистану є привабливим для багатьох міжнародних компаній», –    стверджує Омар Хамід, глава дослідницького відділу ризику країни для Азіатсько-Тихоокеанського IHS.

Процентні ставки Пакистану знаходяться на 42-річних мінімумів, інфляція становить близько 3 відсотків, валюта стабільна і валютні резерви постійно зростають.

Пакистан також очікує отримати $ 46 млрд. інвестицій від Китайсько-Пакистанського економічного коридору для розвитку інфраструктури та енергетики країни.