Володимир Гройсман: “Україна потребує зрозумілої податкової системи”.

Галузь:

За ініціативи ТПП України прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зустрівся з представниками вітчизняних компаній для обговорення актуальних питань бізнесу. Пропонуємо Вашій увазі ознайомитися з основними тезами дискусії.

 

Grojsman 1 ltpp

Володимир Гройсман закликав представників вітчизняних підприємств до співпраці у напрацюванні потрібних рішень щодо проблем національної економіки. «Ми повністю готові до якісного і спільного діалогу. В цілому, я задоволений відвертістю розмови», – зазначив він.

 

Кабінет Міністрів налаштований на прозору ефективну взаємодію з бізнесом та прагне створити рівні умови, що сприятимуть поліпшенню бізнес-клімату та відновленню економічного зростання у країні.

grojsman ltpp

«Кабінет Міністрів абсолютно повністю налаштований на прозору ефективну взаємодію з бізнесом. Ми хочемо створити належні умови та процедури. Ми не сприймаємо будь-яких преференцій, але розуміємо, що дуже багато потрібно зробити і змінити, щоби зробити рівні правила, побудувати ефективну державну політику і дати можливість вам повною мірою реалізувати плани, які ви маєте: розвивати бізнес, власну продукцію, робити нові відкриття, створювати належний рівень послуг. Фактично, ви є двигуном розвитку нашої країни», – заявив Володимир Гройсман.

 

За його словами, бізнес в Україні завжди знаходився в умовах невизначеності, тиску, недостатніх фінансових ресурсів та був об’єктом щоденної корупції, до чого призводить надмірна зарегульованість. Крім того, в Україні процвітає нелегальний бізнес, зауважив Голова Уряду.

«Наше завдання – змінити ситуацію», – зазначив він.

Прем’єр-міністр поінформував, що на позачерговому засіданні у п’ятницю Уряд затвердив План пріоритетних кроків до кінця року, що зокрема передбачає одним з головних пріоритетів створення сприятливого бізнес-клімату.

«У нас є два ключові завдання: забезпечити макроекономічну стабілізацію і відновити економічне зростання. Далі побудувати ефективну і успішну соціальну політику», – наголосив він.

Зокрема, за його словами, на часі проведення податкової реформи, що має бути прозорою та прогнозованою.

«Сьогодні Україна потребує зрозумілої податкової системи, система має бути абсолютно прогнозованою, сталою. І хоча б 3-5 роки не маємо вносити будь-яких змін», – зауважив Володимир Гройсман.

 

При цьому Голова Уряду наголосив на неприпустимості зловживань контролюючими, зокрема податковими, органами.
Також потрібно завершити реформу Державної фіскальної служби. Так, запланована оптимізація системи та скорочення її працівників до 40 тис. осіб.

Володимир Гройсман зазначив, що вже є декілька законопроектів щодо врегулювання цього питання та висловив сподівання, що улітку дискусія щодо цієї реформи завершиться.

Коментуючи кроки щодо сприяння інвестуванню, Голова Уряду наголосив на доцільності створення офісу із залучення інвестицій та системи супроводження, а також розвитку системи індустріальних парків.

 

Також Уряд продовжить реформу української митниці, дерегуляцію, поступ у напрямку забезпечення публічної приватизації державних підприємств та конкурсне призначення їх керівництва. Зокрема, він нагадав, що напередодні Уряд прийняв рішення щодо початку підготовки до аукціону для приватизації Одеського припортового заводу та призначення керівництва державних підприємств ПАТ «Укрзалізниця» та «Укрпошта».

grojsman 2

Серед інших завдань Уряду: підтримка українського експорту, земельна реформа, продовження реформи державних закупівель.

«Ми задоволені сьогоднішньою зустріччю, адже за останні роки це перша плідна конкретна зустріч саме з українським бізнесом. Попередній Уряд приділяв більше уваги підприємствам із іноземним капіталом, зустрічався з імпортерами. Ми з повагою ставимося до зарубіжного бізнесу, який працює в Україні, але основою економіки нашої держави є українські підприємства, українські експортери. Прем’єр був дуже відвертий, інколи навіть різкий в своїх оцінках. Підприємці задоволені конкретною розмовою тому, що із деяких питань прем’єр прямо на місці давав доручення міністрам для вирішення проблем, приймалися конкретні рішення. Бізнес в своїх виступах орієнтувався не на вирішення якихось приватних питань. Це була розмова про вирішення нагальних питань всієї країни. Мова йшла про конкретні пропозиції в сфері IT-технологій, ринку алкоголю та тютюну, який на сьогодні є фінансово об’ємним, експорту волоських горіхів, деревини тощо. Ми б хотіли продовжити діалог і попередньо домовилися з прем’єром зустрітися в листопаді, на торгово-промисловій конференції ТПП України, де підіб’ємо підсумки зробленого, того, про що говорили сьогодні, та продумаємо, як рухатися далі, що робити для того, аби економіка України розвивалася ще краще», – підкреслив Михайло Непран, перший віце-президент ТПП України.

 Прес-служба ТПП України