ВВП України у 2019 виросте трохи менше за світовий – на 2,8%

Галузь:

Вже кілька років як наша економіка стабілізувалась і зростає. Хоча таке зростання близьке до середньосвітових показників: принаймні половина країн світу матимуть більш стрімке економічне зростання. А якщо ще й згадати, що величезна кількість держав уже зараз мають кращу економічну ситуацію, то можна зробити висновок, що з таким економічним зростанням ми насправді падаємо. Якщо менш розвинена країна хоче наздогнати іншу в економічному розвитку, то необхідно, щоб її економіка зростала швидше, ніж у більш успішного сусіди, і не один рік, а певний період часу. Наразі ж відставання України від багатих держав збільшується, а ті, хто бідніший за нас, наздоганяють і скоро опиняться на одному рівні з Україною, а потім можуть і обігнати її.

Вже зараз деякі країни Африки, про які ми звикли думати, що вони бідні, насправді не є такими. А багато з них обганяють Україну за темпами економічного зростання.

Що ж завадить українській економіці зростати швидше?

 

Про ситуацію в Україні The Economist пише так: повертаються тісні зв’язки між бізнесом та політичними групами, як було за часів Януковича. Прогрес у реформах сповільнився. Зміни у питаннях ринку землі, приватизація та тарифи в енергетичному секторі були половинчастими. У розпалі війна на сході країни. У березні – вибори президента.

У 2019 році економіка України знову буде зростати, як і попередні кілька років. Перед виборами політики обов’язково припишуть собі це як досягнення. Але досягненням це може назвати або людина, яка погано знається на економіці, або людина, яка бреше. За прогнозами експертів, один лише ринок землі міг би додати до ВВП 2%. А для того, щоб люди відчули реальне покращення життя, необхідно, щоб економіка зростала на 6-7%. І для цього потрібно додатково 10 млрд доларів інвестицій щорічно. Поки їх не буде, навіть фактичне зростання української економіки в реальності перетвориться на від’їзд назад.