Як провести енергоаудит на своєму підприємстві?

Галузь:

Як провести енергоаудит на своєму підприємстві та сформувати почерговий план енергомодернізації підприємства?

Для обговорення цієї теми з сертифікованими енергоаудиторами Владиславом Алексійченко  та Анатолієм Чернявським  учасники Мережі енергоефективних підприємств Львівщини зібрались на чергову зустріч 20 травня 2021 р.

 

Навчальна інформація стосувалась таких ключових питань:

  • Вимірювання та збір інформації, як базовий крок енергоаудиту
  • Джерела отримання даних,
  • Ппринципи вимірювання та технології
  • Мета, межі та типи енергоаудиту,
  • Складання енергетичного балансу, методичне забезпечення
  • Використання даних систем обліку
  • Визначення суттєвих споживажів
  • Оцінка потенціалу енергозбереження на базі національного стандарту ДСТУ ISO 50047:2020 (ISO 50047:2016, IDT)

 

Оскільки питання енергоаудиту вкрай важливі для розуміння інженерами компаній, цій темі буде присвячена й наступна зустріч.

В ході обміну досвідом по даній тематиці п’ять з одинадцяти компаній Мережі показали, що вже мають значний прогрес у впровадженні  ключових процесів, на яких базується якісний енергоаудит. В інших компаній була можливість повчитися як визначаються суттєві споживачі, за допомогою яких програмних комплексів вирішується питання збору і аналізу даних з лічильників, як скласти енергетичний баланс підприємства, та багато  іншого.

Нагадаємо, що у компаній Мережі енергоефективних підприємств Львіщини є мета на кінець третього року роботи, це листопад 2021 р., досягти скорочення споживання енергії 15500 МВт*год/рік та 5200 тСО2/рік !

4850 МВт*год/рік та 1000 тСО2/рік  з цієї мети ще треба встигти виконати.

 

Задля цього інженери-консультанти, роботу яких забезпечує німецький проект GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності», допомагають компаніям сфокусуватись на виконанні першочергових заходів та ведуть облік та розрахунок прогресу впровадження у спеціалізованій програмі. Учасникам важливо було дізнатись від експертів, що такий захід, як впровадження автоматизованого моніторингу даних лічільників теж має свою прийняту норму окупності, що складає 1-2% від обсягу обчислювальних даних. Хоча на перший погляд цей захід не веде до прямої економії, але отримання надійних даних, можливість оперативно виправляти причини виявлених відхилень дійсно призводить до підвищення ефективності споживання!

 

***

Третій рік координуючи роботу пілотної Мережі енергоефективних підприємств, Львівська торгово-промислова палата чітко бачить з одного боку затребуваність таких професійних спільнот з іншого – підвищену ефективність роботи в них для компаній!

 В розповсюдженні такої форми співпраці, що пришвидшує  темпи впровадження заходів з енергоефективності, декларує свою зацікавленність і наша держава. Як повідомив на зустрічі директор проекту «Консультування підприємств щодо енергоефективності» Рікардо Кюльхайм, нещодавно відбулось засідання німецько-української робочої групи за участі представників уряду. Питання можливої підтримки таких навчально-практичних Мереж була включена до порядку денного цієї робочої групи на високому рівні.