Центр медіації при ЛТПП сприяє викладанню медіації у ВНЗ

Галузь:

Відтепер студенти факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка матимуть змогу прослухати курс “Медіація та примирення”, один із перших в Україні, орієнтованих на формування практичних навичків медіації у студентів.

Курс тривалістю 120 годин розроблено та впроваджено медіатором Львівської ТПП Володимиром Мотилем за сприяння  Центру медіації при ЛТПП.

logo-mediacija-300x141Центр медіації при Львівській торгово-промисловій палаті було відкрито 3 серпня 2015 року. Його завданням є практична допомога львівському бізнесу у розв’язанні конфліктних ситуацій та досудовому вирішенні проблемних бізнес-питань. Медіатори Центру – випускники сертифікованого курсу із отримання кваліфікації бізнес-медіатора, який проводився у рамках Німецько-українського партнерського проекту у сфері бізнесу за участю німецьких викладачів. Курс базувався на навчальній програмі “Бізнес-медіатор”, яка функціонує в Академії ТПП  Мюнхена (Німеччина).

Медіація – вид альтернативного врегулювання спорів, метод вирішення спорів із залученням посередника (медіатора), який дає змогу сторонам конфлікту налагодити процес комунікації та проаналізувати конфліктну ситуацію таким чином, щоб вони самі змогли обрати той варіант рішення, який би задовольняв інтереси і потреби всіх учасників конфлікту. 

Орієнтація на майбутнє як противага непоступливості, збереження ресурсів, зменшення затрат і надійність планування, а також забезпечення конфіденційності і досягнення економічно доцільних результатів – ось не всі переваги використання медіації, яка сьогодні дуже популярна в країнах Європи, США, Австралії.

Поширеність медіації – ознака цивілізаційного розвитку країни. Сьогодні багатьом домовитися між собою важко, адже це потребує особистих емоційних та часових затрат. Не кожен вірить у те, що конфлікт – це можливість для позитивних змін. Проте, так твердять медіатори – ті, хто володіє сучасним методом урегулювання конфліктів.

Андрій Єлісєєв, керівник Центру медіації при Львівській ТПП:

“Медіація – це не просто набір правил, процедур. Це такий інструмент, коли починаєш шукати інтереси іншої людини, а не тільки свої позиції відстоювати. Це незамінний інструмент у переговорах з клієнтами, зі співробітниками, у сім’ї. Це – культура спілкування. Медіація займається консенсусом, тобто пошуком найкращого із альтернативних рішень. Прикро, що проведене нами дослідження показало, що тільки 3 % фінансової еліти знають про медіацію, тоді коли у світі це шикарний механізм вирішення спорів. Це й був вагомий аргумент щодо впровадження курсу з вивчення та практикування медіації у вишах”.