19 Березня 2024 року 11:30

 

ЗВІТ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ЛЬВІВСЬКОЇ ТПП У 2020 РОЦІ

Впродовж 2020 року Львівська ТПП активно виконувала свої статутні обов’язки. Діяльність велась відповідно до “Плану розвитку ЛТПП 2017-2020”. Особливу увагу приділено підтримці і розвитку послуг для бізнесу, розвитку жіночого підприємництва, соціальній відповідальності бізнесу, навчанню.

Станом на 01 січня 2021 року Львівська ТПП об’єднує 471 підприємств і підприємців Львівщини, понад 3700 підприємств-клієнтів користуються послугами Палати, в ЛТПП працює 42 висококваліфікованих працівники.

Головними завданнями в діяльності ЛТПП за звітний період було представництво інтересів місцевих підприємств, розвиток підприємництва в регіоні, розвиток міжнародної економічної кооперації: підтримка експорту, реалізація міжнародних проектів, а також промоція, жіноче підприємництво, соціальна відповідальність бізнесу, екологія та бізнес, надання послуг українським та іноземним компаніям і підприємцям.

 

Міжнародні економічні зв’язки

На кінець звітного періоду Львівська торгово-промислова палата має підписаніта діючі 52 угоди про співпрацю із зарубіжними торгово-промисловими палатами та підприємницькими об’єднаннями з 19 країн світу.

Львівська торгово-промислова палата розвиває стосунки не лише з палатами країн світу, але й з окремими компаніями й організаціями. Для кращого ознайомлення львівських підприємств з продукцією та можливостями іноземних фірм i налагодження ділових стосунків з ними палата організовує зустрічі з делегаціями зарубіжних країн за участю підприємців Львівщини.

У звітному періоді було прийнято 3 іноземні делегації представників закордонних дипломатичних, владних та бізнесових кіл, зокрема:

  • делегацію з Республіки Польща, де обговорювалися питанняукраїнсько-польської співпраці;
  • делегацію з Італії на чолі з п. Франческою Баллалі;
  • німецьку делегацію, з якою обговорювалися питання проведення спільних заходів з підтримки підприємництва.

 

Ділові місії

У 2020 році попри карантин та пандемію коронавірусу були організовані ділові поїздки:

  • Відвідання Міжнародної виставки текстилю «Texworld 2020», 09.02-12.02.2020, м. Париж Франція (5 осіб);
  • Відвідання Міжнародної будівельної виставки «BAUTEC 2020», 18.02-21.02.2020, м. Берлін, Німеччина (6 осіб)

12-13 жовтня спільно з ТОВ «Дреберіс» за підтримки Міністерство економіки, праці і транспорту Федеральної землі Саксонія (ФРН), Департаменту сприяння економіці Саксонії «WirtschaftsförderungSachsen» (ФРН), DREBERIS GmbH (Дрезден) була організована Віртуальна бізнес-місія з України в Саксонію «Машинобудування і виробництво устаткування, виробництво комплектуючих для автомобільної промисловості та суміжних галузей».У віртуальній місії взяли участь 8 німецьких компаній та 15 українських. Під час віртуальної місії відбулися двосторонні переговори між  українськими та німецькими учасниками, віртуальні відвідання німецьких підприємств онлайн-екскурсія Дрезденом.

 

Центр Підтримки Експорту Львівської ТПП

Продовжує і розвиває свою діяльність Центр Підтримки Експорту Львівської ТПП. Найважливішим заходом у сфері підтримки експорту Львівською ТПП вже третій рік є проведення «Львівських Експортних Форумів». 12 березня 2020 року пройшов III Львівський експортний форум. Захід об’єднав понад сотню експертів, підприємців, представників державних установ та ділових кіл. Форум пройшов за підтримки Торгово-промислової палати України, Львівської облдержадміністрації, Львівської міської ради, АТ «Кредобанк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», Асоціації експортерів і імпортерів «ЗЕД».

Учасників привітали президент ТПП України Геннадій Чижиков та президент Львівської ТПП Дмитро Афтанас, перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Василь Лозинський.

«Службу експортера» Львівської облдержадміністрації представила начальник відділу розвитку торгівлі і підприємництва ЛОДА Христина Каліш.

Заступник директора Державної установи «Офіс просування експорту України» Марія Шевчук представила діяльність Офісу та послуги, які він надає українським експортерам.

Сергій Свистіль – голова Ради Асоціації експортерів та імпортерів «ЗЕД» розповів про концепцію «Розумного експорту» – інтелектуального осмислення ситуації навколо експорту та обрання заходів, дій, стратегій для збільшення прибутку та зменшення ризиків і витрат і підвищення ефективності експортної діяльності.

Володимир Власюк – директор ДП «Укрпромзовнішекспертиза» представив аналітику щодо Стратегічного бачення розвитку експорту через створення сучасної обробної промисловості, трансформації економіки України від сировинної в технологічну шляхом побудови сучасної і диверсифікованої переробної промисловості, а також політику будівництва сучасного обробного сектору.

У межах форуму учасники обговорили можливості та перспективи підтримки експорту українських підприємств, зарубіжний досвід просування на зовнішні ринки.

Руслан Осипенко, виконавчий директор Китайської Торгової Асоціації, розповів про перспективи та особливості роботи з КНР.

Сергій Малиновський, Радник з Торгівлі та Маркетингу Програми USAID (США) «Конкурентоспроможна економіка України» показав можливості для експортерів, які надає Програма, зокрема, навчання фахівців у сфері експорту.

Відбулися виступи експертів, дискусії, презентації компаній.

Цікавий проект австрійської компанії «TechnicalCommunicationConsulting – HSRe.U.» щодо аспектів технічної комунікації між інженерними фірмами різних країн представив Андрій Єременко.

Про роль міста в забезпеченні ефективної господарської діяльності та експортоорієнтованої міської економіки розповів відомий архітектор та урбаніст, голова «Форуму Львів і майбутнє» Ігор Кузьмак.

Емма Турос, виконавчий директор Канадсько-Української Торгової Палати розповіла про роботу Канадського проекту підтримки торгівлі та інвестицій з Україною CUTIS.

Банки-партнери ознайомили учасників Форуму з програмами й банківськими інструментами для вітчизняних експортерів.

У Форумі взяла участь делегація Брестської області Республіки Білорусь на чолі із заступником голови Брестського облвиконкому, генерального директора Брестського відділення Білоруської Торгово-промислової палати та за участі керівників 5 великих брестських підприємств.

Центром Підтримки Експорту ЛТПП надані консультації щодо:

  • сертифікації для експорту до ЄС меблевих виробів із дерева, паркетної дошки;
  • вимог в ЄС до упаковки кави меленої;
  • просування косметичної продукції до країн ЄС;
  • експорту лохини до ЄС;
  • експорту равликів до ЄС;
  • оформлення експорту українського меду до Японії;
  • інше.

23 – 24 січня 2020 р. Львівська ТПП взяла участь у Спільному семінарі ТПП України, GIZ (Німеччина) та компанії СТА щодо розробки спільної  концепції надання послуг з підтримки експорту торгово-промисловими палатами України.

 

12 лютого Львівська ТПП взяла участь у засіданні Ради з питань зовнішньоекономічної діяльності ТПП України, на якому розглядалися питання внесення змін до Митного тарифу України, про застосування Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), про стан та можливості ПрАТ «Експортно-кредитне агентство», про можливості АТ «Укрексімбанк» щодо підтримки вітчизняного експортера, про можливості надання гарантійних листів для експортерів торгово-промисловими палатами в Україні.

25 червня Львівська ТПП взяла участь у Загальних зборах Української частини Ділової Ради «Україна – Казахстан».

 

23 вересня Львівська ТПП взяла участь у засіданні Ради з питань зовнішньоекономічної діяльності Торгово-промислової палати України на тему:  «Оновлення Угоди про Асоціацію з ЄС у сфері промислової групи товарів», зокрема, йшлося про важливі питання оновлення Угоди про Асоціацію з ЄС, про створення сприятливих умов для поставки та доставки вітчизняних промислових товарів до країн ЄС, актуальні питання промислового безвізу.

 

Мережа європейських підприємств EEN

Консультантом Консорціуму EEN-Ukraine Мережі європейських підприємств EENу Львівській продовжувалося надання допомоги і підтримки місцевим підприємствам у пошуку партнерів, ринків збуту. У Мережі EEN зареєстровано 17 профілів львівських компаній, деякі з них мають запити від потенційних партнерів щомісяця.

Надані консультації та інформація для 20 українських компаній  щодо експертно-імпортних процедур, сертифікації технічної продукції в країнах ЄС, також пошуку ринків збуту.

5 травня ЛТПП провела для Центру підтримки підприємництва Львівської міської ради  вебінар «Європейські можливості для українського малого й середнього бізнесу»

28-30 вересня консультант Львівської ТПП виступив на тренінгу для партнерів Консорціуму «Обмін досвідом та кращими практиками між експертами EEN-Ukraine консорціуму, що сприяють розвитку мережі EEN в Україні», який проходив у Яремче.

 

Школа експортера

21 жовтня пройшов перший модуль «Школи експортера для початківців 2020».

Проект «Школи експортера», який започаткували Львівська торгово-промислова палата спільно з Львівською облдержадміністрацією, Національним університетом «Львівська політехніка» та Асоціацією Професійних Митних Посередників, показав свою актуальність і успіх, у першу чергу завдяки наданню практичних навичок для виходу на зовнішні ринки для успішного продажу своїх товарів за кордон.

У рамках курсу «Школи експортера для початківців» 2020 відбулося 8 модулів:

  1. Попередній відбір цільових ринків та їх маркетингове дослідження.
  2. Тарифні та нетарифні засоби регулювання експорту
  3. Митне оформлення експортних операцій та набуття статусу уповноваженого (схваленого) експортера
  4. Умови сертифікації товарів та міжнародні обмеження
  5. Ціноутворення в експортній діяльності на умовах Інкотермс та фінансово-економічне обґрунтування ефективності експорту
  6. Особливості оподаткування та валютне регулювання експорту
  7. Особливості експортних контрактів
  8. КРЕДОБАНК – потужна підтримка українських експортерів

До викладання в «Школі експортера 2020» були залучені лектори з Львівської торгово-промислової палати, НУ «Львівська політехніка», Львівського торгово-економічного університету, експерти Асоціації Професійних Митних Посередників,практикуючі підприємці зі сфери ЗЕД.

Партнером «Школи експортера 2020» виступив провідний банк регіону АТ «Кредобанк».

 

Мережа енергоефективних підприємств Львівщини МЕП-ЛЬВІВ

Не зважаючи на карантинні обмеження, активно працювала заснована за підтримки Проекту «Консультування підприємств щодо енергоефективності» Німецького товариства співпраці GIZ GmbH «Мережа енергоефективних підприємств Львівщини» (МЕП-Львів) до якої входять 11 промислових підприємств Львівської області

7 квітня  відбулась шоста мережева зустріч. Формат зустрічі – онлайн-конференція. Тема: ISO 50001 – Міжнародний стандарт енергетичного менеджменту + мотивація персоналу.

За результатами проведеного у квітні аналізу виконання заходів компаніями Мережі показали результат: на 9665 МВт*год зменшення споживання енергії компаніями МЕП-Львів при запланованих 6330 МВт*год.

Таким чином, у третьому півріччі проекту

  • виконана спільна енергозберігаюча мета Мережі
  • компанії актуалізували свої знання з двох тем: «Рекуперація тепла» та «Системи енергетичногоменеджменту»
  • продовжують оновлюватись енергозберігаючі заходи для моніторингу прогресу

У травні був оприлюднений прес-реліз з приводу виконання мети  з енергозбереження, який розіслано всім керівникам компаній-учасниць МЕП-Львів, розміщено на інтернет-сторінках Львівської облдержадміністрації, Львівської ТПП, ТПП України. З дев’ятьома компаніями проведено індивідуальні онлайн-зустрічі з метою презентації успіху Мережі стосовно виконання мети з енергозбереження.

24 червня  проведено чергове сьоме засідання Мережі, яке відбулось онлайн. Зустріч була присвячена компресорамта ефективному використанню стисненого повітря.

2 липня  відбулась друга частина сьомої мережевої зустрічі, на якій представники трьох  постачальників компресорного обладнання презентували свої технічні рішення для використання стисненого повітря.

9 вересня проведена восьма онлайнзустріч по темі «Технологічна ізоляція».

2 грудня проведено дев’яту зустріч (онлайн). Тематика – «Фінансові інструменти для впровадження енергоефективних заходів».

Компанії «Галичфарм» надані додаткові консультації щодо початкових кроків у фінансових та технічних аспектах встановлення сонячної електростанції.

 

Жіноча Ділова Палата України

Жіночою Діловою Палатою України, яка 25 серпня відзначила рік своєї діяльності, було організовано такі заходи для жінок-підприємниць:

13 лютого – презентація бренду TKANA.UA львівської дизайнерки тканого одягу Мар’яни Приймак;

17 лютого – презентація Всеукраїнського «Проекту озеленення України»;

Участь членкинь ЖДПУ у Третьому Львівському Експортному Форумі 12 березня;

27 квітня – онлайн-лекція з коучем Іриною Плахтій на тему подолання страхів, зокрема страх зараження вірусом Covid-19;

30 квітня – онлайн лекція з бізнес-тренером Галиною Бордун на тему «Робота після карантину, до чого готуватися працівникам»;

7 травня –  онлайн-лекція на тему жіночого лідерства;

10 травня – онлайн-лекція на тему позиціонування себе і свого бренду у соціальних мережах;

15 травня – онлайн-лекція «Що вважається форс-мажором і коли підприємці звільняються від сплат за зобов’язаннями»;

14 травня – участь у проведенні «School 4 Girls LIDY» з віцепрезидентом МТП Тарасом Демкурою на тему важливих еко-ініціатив для діток у побуті;

23 травня – онлайн-лекція Президентки «Української Академії Інтегративної Медицини» Розалії Кобилянської на тему «Є здоров’я – є майбутнє!»;

21 липня – підписання Меморандуму про співпрацю між Жіночою Діловою Палатою та Львівською обласною адміністрацією;

3 серпня –  онлайн-лекція з питань відеопромоції бренду, послуг та продукції;

8 вересня – ділова зустріч Жіночої Ділової Палати України із представниками підприємств в м. Києві щодо співпраці;

22 вересня – презентація першого ділового видання для жінок журналу «Атена»;

5 жовтня – онлайн-лекція від головного біохакера України, лікаря, засновника першої інноваційної клініки SQLAB у Східній Європі Святослава Ханенка про найдієвіші методи зміцнення імунітету у час пандемії;

8 жовтня – онлайн-лекція «Міфи жіночого і чоловічого бізнесу, про різницю підходів у веденні справ»;

12 жовтня – бізнес-зустріч жінок-підприємців з  підприємцем і урбаністом Ігорем Кузьмаком на тему «Лідерство як місія»;

30 жовтня – онлайн-зустріч з відомою тележурналісткою Оленою Остапенко про «живі» виступи на публіку;

19 листопада – онлайн-лекція з просування своїх товарів і послуг у соцмережах Фейсбук та Інстаграм від відомого експерта Антона Перетяка;

26 листопада – онлайн-лекція від відомої психологині, Президентки Української Асоціації психосоматики РПП Антоніни Наконечної про вплив емоційної сфери на здоров’я людини та механізми формування емоційного реагування;

4 грудня офіційне відкриття представництва Жіночої Ділової Палати України в м. Києві;

17 грудня –  Жіночий Бізнес-Форум у Запоріжжі;

23 грудня – онлайн-лекція на тему «Як захистити себе від шахрайства у бізнесі та про захист своїх прав».

 

Програма Старших експертів SES

Представництво Програми Старших експертів SES (Німеччина) надає послуги для місцевих компаній та підприємців залучення фахових німецьких експертів для консультування бізнесу. У 2020 році були залучені експерти для 2 підприємств західного регіону України, серед яких: ТзОВ «Поліграфічний центр «Матвій»,Управління освіти, молоді та спорту Рожнятівської РДА. Велика кількість потенційних замовлень були затримані через пандемію коронавірусу.

 

Засвідчення документів, пов’язаних із здійсненням зовнішньоекономічної діяльності

У 2020 році було засвідчено 89 документів за затвердженою ТППУ методикою засвідчення документів, пов’язаних із здійсненням зовнішньоекономічної діяльності (документів комерційного характеру).

 

Засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили)

У 2020 році важливою сферою діяльності ЛТПП стало засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили). Уповноваженою особою були підготовлені та видані 269 сертифікатів про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили), що у 44 рази більше, ніж було видано Львівською ТПП у 2019 році. Абсолютна більшість сертифікатів видані з обставин, пов’язаних із пандемією коронавірусу та карантинних обмежень. Було надано більше 1000 усних та письмових консультацій з питань засвідчення форс-мажорних обставин.

 

Львівська ТПП тісно співпрацює з українськими державними і недержавними структурами у галузі розвитку міжнародних економічних зв‘язків на регіональному і міжрегіональному рівнях, зокрема: з Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською міською радою, Галицькою митницею Держмитслужби України, Головним управлінням Держпродспожив служби у Львівській області, Західне міжрегіональне головне управління Державної служби Україниз питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачівна державному кордоні, Національним університетом «Львівська політехніка», Львівським національним університетом ім. І. Франка, Львівським торговельно-економічним університетом, Львівським відділенням Української спілки промисловців і підприємців, Асоціацією роботодавців Львівщини, Львівським відділенням Європейської Бізнес-Асоціації, Клубом ділових людей.

ЛТПП співпрацює з українськими дипломатичними представництвами за кордоном і посольствами та торговельно-економічними місіями іноземних держав, акредитованих в Україні. Зокрема Палата підтримує тісні стосунки з Посольствами України в Лівані, Польщі, Канади, США, а також з генеральним і торговим консульствами Польщі та Чехії у Львові, посольствами, консульствами та комерційними або торговими відділами посольств США, Канади, Бельгії, Франції, Німеччини, Австрії, Угорщини, Великобританії, Латвії, Швейцарії, Південно-Африканської Республіки, Фінляндії, Мексики, Кореї, Аргентинив Україні. Активне співробітництво здійснюється з Комерційною службою Посольства США в Україні, Британсько-Українською Торговою палатою, Німецько-Українською Торговельно-промисловою палатою, Торговим відділом Посольства Австрії в Україні, Торговим відділом Посольства Республіки Польща в Україні, Почесними консулами у Львові – Австрії, Німеччини, Франції, Нідерландів, Ізраїлю, Канадсько-Українською Торговою Палатою, Бельгійсько-Українською Торговою Палатою, Польсько-Українською Господарською Палатою.

 

Довідково-інформаційне забезпечення

У рамках «Комплексної системи інформаційних послуг ЛТПП» розміщується на офіційній  інтернет-сторінці палати та фейсбук-сторінці і поширюється серед потенційних партнерів комерційна інформація підприємств-членів ЛТПП та інших львівських підприємств, здійснюється пошук партнерів, здійснюється інформаційний маркетинг, надаються довідки про відсутність або наявність виробництва певної продукції в Україні.

 

 Зв’язки з громадськістю та видавнича діяльність

 

У 2020 р. працівники Управління з питань комунікації та організаційного забезпечення брали активну участь у проведенні власних заходів, а також у онлайнзаходах, які реалізовували Львівська обласна адміністрація, міська рада Львова, міжнародні організації, асоціації та інші партнери. Поряд з цим, група зв’язків з громадськістю та рекламно-видавничих послуг забезпечували інші структурні підрозділи належною інформаційною продукцією.

У 2020 році опубліковано 4 випуски журналу «Зовнішньоекономічний кур’єр».

Проведено медіа-кампанії  заходів, які організовувала палата. Зокрема – ІІІ Львівський експортний форум та заходів Жіночої Ділової Палати України.

25 – 26 червня – онлайн-конференція «Успішний маркетинг для МСБ в умовах нової реальності» для фахівців Чернігівської торгово-промислової палати.

25 вересня – SDG Марафон: Цілеспрямовані компанії – П’ять років цілям сталого розвитку. Як бізнес сприяє їх досягненню?

Здійснювалось постійне наповнення WEB-сторінки Львівської ТПП.

Загалом – у 2020 році кількість публікацій та згадок про ЛТПП склала 93 одиниці у друкованих та електронних ЗМІ. 96  % з них – позитивного забарвлення, 4 %– нейтрального або негативного характеру.

 

Іншомовні переклади і реєстрація товарних знаків

 

У 2020 р. виконано 197 замовлень, серед яких – 1 замовлення на реєстрацію товарного знаку. Найбільш вагомі замовлення – це  переклади технічної документації з англійської, польської та німецької мов для ТзОВ «Екран», ТОВ «Кормотех», НВП «Корпорація КРТ».

Найбільш популярними мовами перекладу залишаються польська англійська, німецька мови. Також були виконані переклади з італійської, угорської, словенської і французьку мови.

 

Учбово-консультаційний центр розвитку бізнесу та оцінки майна

Основним напрямом роботи центру є організація та проведення щомісячних курсів навчання (підвищення кваліфікації) спеціалістів комітету з конкурсних торгів на тему «Закупівлі на конкурсних засадах», навчання з охорони праці, семінари з питань податкового та бухгалтерського обліку, консультаційних семінарів в районах області. Загальна кількість осіб, які прийняли участь у навчальних заходах  палати становить понад 500 осіб.

Учбовим центром продовжена робота з проведення семінарів на тему податкової та бухгалтерської звітності. Такого типу семінари користуються популярністю серед підприємств малого та середнього бізнесу.

Протягом цього року регулярно проводились навчальні курси з питань охорони праці для посадових осіб підприємств.

У 2020 році внаслідок обмежень пов’язаних з COVID-19 значно зменшилась кількість виставкових заходів і як наслідок кількість виданих книжок карнетів АТА . Загалом за 2020 рік таких книжок було видано 70 штук.  Вони були видані для участі у виставках, гастролях, проведення концертів, участі у змаганнях, налаштування калібрування, тестування, технічного обслуговування, проведення фотосесій.

Зокрема ТзОВ НВП «Техноваги» відвідало Республіку Польща та продемонструвало на виставці:

  • дозатор ваговий. призначений для високоточного вагового дозування зернових;
  • фасувальна машина для пакування насіння овочевих та квіткових культур, а також інших сипучих або дрібних кускових продуктів сільськогосподарської, харчової та інших галузей промисловості;
  • ваги електронні платформні для статичного зважування готової продукції та сировини у звичайних умовах.

Також минулого року карнети АТА Львівської ТПП разом з весільними сукнями  побували у США  на виставці. Львівський текстиль (скатертини, доріжки на стіл, гобеленові наволочки, фартушки, кухонний текстиль, тощо) побував у Федеративній Республіці Німеччині та зацікавив потенційних споживачів. Наслідком чого було вдало укладені зовнішньо – економічні контракти.

Але у порівнянні з 2019 роком, у 2020 році кількість виданих карнетів АТА зменшилась майже на 15%.

Палата брала участь у заходах в рамках програми транскордонного співробітництва PL-BY-UA. Зокрема, цього року було виграно декілька тендерів на проведення заходів в Україні за кошти Євросоюзу.

Загальний обсяг надходжень  центру склав 1,9 млн. грн, в тому числі близько 0,9 млн. грн. за проведення заходів у рамках міжнародних програм.

Протягом звітного періоду виконано 540 робіт з оцінки майна та земельних ділянок, загальна вартість наданих послуг у цій сфері склала близько 1,3 млн. грн. Роботи з оцінки майна виконувались на замовленнях державних організацій, установ, корпорацій, фірм, приватних підприємців, фізичних осіб для різних цілей та напрямків оцінки.

 

15 лютого 2021 р.
Президент ЛТПП Дмитро Афтанас