Давос наближається

Галузь:

Давос наближається. І сама подія буде дуже значимою, з точки зору переосмислення моделі ведення бізнесу. Задля сталого розвитку.

Тема Давосу цього року – Капіталізм стейкхолдерів (або капіталізм в інтересах стейкхолдерів) і новий Давоський Маніфест, розміщений на честь 50-тиріччя Форуму.

Давос закріплює і робить глобальним тренд, початок якому поклав Американський круглий стіл бізнесу (US Business Round table) і його 181 топ-менеджери переосмисли мету корпорацій і заявили про капіталізм в інтересах не акціонерів, а стейкхолдерів. Ви мабуть пам’ятаєте часи, коли говорячи навіть слово “стейкхолдер” все рівно думали про акціонерів. Ці часи пройшли, тепер благополуччя та життя корпорацій залежить від багатьох стейкхолдерів: співробітників_ць, громад, з якими мають співпрацювати компанії, клієнтів_кам. Змінюється модель роботи корпорацій, а саме: 

 • нести цінність клієнтам_кам;
 • інвестувати у співробітників_ць;
 • етична та справедлива співпраця з постачальниками;
 • підтримка громад на території присутності;
 • створювати цінність для акціонерів.

І в цій моделі кожен стейкхолдер важливий. Це прописали в Америці.

Клаус Шваб підтвердив, що орієнтація на стейкхолдерів була у основі створення Всесвітнього економічного Форуму. Сьогодні поновили маніфест, в якому є наступні тези:

 • Мета компанії – залучити всіх стейкхолдерів в створення спільної і сталої цінності. Серед стейкхолдерів – співробітники_ці, клієнти_ки, постачальники, місцеві громади, і суспільство в цілому.
 1. Компанія пропонує найкращу цінність для клієнтів_ок, яка відповідає їх потребам.
 2. Компанія ставиться до людей з гідністю і повагою.
 3. Компанія розглядає своїх постачальників як справжніх партнерів у створенні цінності.
 4. Компанія слугує суспільству і громадам, в тому числі.
 5. Компанія забезпечує своїх акціонерів прибутком.
 • Компанія є не просто економісчною одиницею, що генерую достаток. Вона виконує людські та суспільні прагнення як частина більшої соціальної системи.
 • Міжнародні компанії не тільки слугують стейкхолдерам, а й самі є стейкхолдерами, спільно з урядами та громадянським суспільством, нашого глобального майбутнього.