Відкритий лист Геннадія Чижикова до Петра Порошенка

Галузь:

33_mПрезидент ТПП України звернувся із відкритим листом до Петра Порошенка. Геннадій Чижиков просить особистого втручання Президента України у вирішення конфліктної ситуації, яка склалася навколо Торгово-промислової палати України. Мова йде про рейдерські атаки на організацію з необґрунтованими звинуваченнями та замовним інформаційним «брудом».

 

Відкритий лист

Президенту України

Петру Порошенку

Шановний пане Президенте!

Звертаюсь до Вас, як гаранта Конституції й людини, котра прийшла до влади після Революції Гідності. Ситуація, що наразі склалася навколо Торгово-промислової палати України, на жаль, вже потребує Вашого особистого втручання та широкого публічного діалогу. Я вірю, що це – ще один шанс продемонструвати європейську відкритість Вашої політики. Уже другий рік поспіль Торгово-промислова палата України регулярно піддається атакам силових і контролюючих структур, прокурорів, депутатів, псевдогромадських лідерів і т.д.

Очевидним є шантаж і тиск як на Торгово-промислову палату України, так і на мене особисто, як президента цієї недержавної самоврядної організації з віковою історією існування в Україні. ТПП об’єднує близько 9 тис. підприємств та організацій у всіх регіонах України. ТПП має широкі міжнародні контакти й є членом низки міжнародних організацій із розвитку бізнесу (Міжнародної торгової палати, Всесвітньої федерації палат, Асоціації торгово-промислових палат Європи тощо).

Нинішню ситуацію навколо ТПП України ми розцінюємо як рейдерське захоплення, і навіть цілеспрямоване знищення. А як інакше її можна охарактеризувати? Щомісячно на нас відбуваються атаки з необґрунтованими звинуваченнями та замовним «інформаційним брудом». Щомісячно ТПП звітує перед контролюючими органами на підставі постійних скарг і звернень депутатів про так звані порушення, однак у результаті цих порушень не знаходять. А перевірки тривають й збільшуються. Щомісячно до суду надходять позови незадоволених невідомих осіб або депутатів. Кількість судових процесів і кримінальних проваджень проти ТПП України за останні два роки сягнула за сотню.

Щоденно ми готові до зустрічі із представниками контролюючих органів більше, аніж до виконання своїх прямих функцій, адже в один день до нас можуть прийти одночасно три контролюючі структури, посилаючись на анонімні скарги.

Одне з останніх кримінальних проваджень, відкритих проти ТПП України – недержавної організації, стосується звинувачення щодо втрати майна в Криму, якого, до речі, ТПП України там ніколи й не мала.

Стурбованість викликає той факт, що очевидною є координація всіх цих дій із одного центру. Крім того, на нашу думку, такий тиск був би неможливим без підтримки деяких високопосадовців, у тому числі з Адміністрації Президента. Про це свідчать і публікації в різних ЗМІ:

http://www.ucci.org.ua/visti/ukr/news/2016/02/04/33_.shtml

http://ukranews.com/news/199144.TPP-Ukraini-zayavila-o-popitkah-reyderskogo-zahvata-palati.ru

http://www.pravda.com.ua/news/2016/02/10/7098519/

Упевнений, що для прояснення конфліктної ситуації довкола ТПП України потрібен публічний відкритий діалог, щоб дії окремих недоброзичливців не змогли нівелювати всю реформаторську роботу влади з часу Революції Гідності, трагічної втрати Небесної сотні й інших сотень українців.

Я переконаний, що Ви особисто розумієте й відчуваєте рівень відповідальності за цю ситуацію, як і за сотні подібних нині. Сьогодні ми чуємо занепокоєння наших міжнародних партнерів, котрі починають сумніватися в надійності співпраці з Україною, захисті вкладених інвестицій та у впровадженні задекларованих реформ. Тож, шановний пане Президенте, прошу Вашого особистого втручання у вирішення ситуації, що склалася навколо ТПП України. Буду вдячний за можливість особистої публічної зустрічі з Вами й іншими представниками Адміністрації Президента. Сподіваюсь, що декларовані Вами цінності Ви зможете захистити й ми збережемо Торгово-промислову палату України як незалежний орган сприяння розвитку бізнесу та захисту його інтересів і залучення інвестицій.

Президент ТПП України Г. Чижиков