Національний університет «Львівська Політехніка» – регіональний осередок навчання з охорони праці

Галузь:

Будучи частиною процесу річного бізнес-планування, розвиток системи менеджмента охорони праці засновано на принципі постійного вдосконалення (цикл Демінга).

Цей план включає в себе цілі та заходи щодо поліпшення на різних рівнях організації. Пріоритетне завдання – створення і зміцнення такої культури праці, в якій головне місце відводиться безпеці. Розвиток системи менеджменту охороною праці та безпекою має проводитися цілеспрямовано в рамках всієї діяльності компаній.

Такий системний підхід до питань охорони праці повинен забезпечуватися керівниками всіх рівнів. Кожен працівник повинен знати вимоги щодо забезпечення безпеки, які застосовуються до роботи, яку він виконує, і строго дотримуватися їх. Таким можливо досягнути ще більш високих результатів. Всі випадки виробничого травматизму можна запобігти при правильному ставленні і необхідному рівні навчання і підготовки. Високий рівень безпеки на підприємстві – ознака високої рівня навчання і професіоналізму.

Одним із сучасних  осередків підготовки фахівців з охорони праці є Національний університет «Львівська політехніка», кафедра «цивільної безпеки» при інституті Сталого розвитку ім. Вч. Чорновола тут проводять підготовку майбутніх фахівців за спеціальністю «цивільна безпека» (охорона праці).

Організація навчального процесу дозволяє не лише засвоїти сучасний менеджмент професійної безпеки і здоров’я, але і отримати необхідні практичні навички за майбутньою спеціальністю. Навчальний процес зорієнтовано на розкриття та вдосконалення творчого потенціалу та здібностей кожного студента. Кафедра надає фахову підготовку, яка дозволяє бути конкурентно спроможними не лише на вітчизняному, але і на міжнародному ринку праці. Студенти бакалаври мають можливість продовжувати навчання спорідненим спеціальностям у навчальних закладах інших країнах, зокрема Європи. Кафедра забезпечує багатогранну підготовку студентів, яка дає змогу кожному випускнику адаптуватись і бути фахівцем у будь-якій сфері, де є потреба у вирішенні складних питань промислової безпеки, охорони праці, цивільної безпеки та споріднених напрямів.

Навчальна програма спеціальності «Цивільна безпека» сформована відповідно програми підготовки фахівців спеціальності «Інженерія безпеки» провідних навчальних закладів Польщі, що відкриває можливості міжнародної академічної мобільності.

Випускники кафедри є фахівцями з безпеки, зможуть виконувати функції інспекторів та фахівців з охорони праці, техногенної безпеки та безпеки персоналу.

Рівень підготовки випускників кафедри дає змогу успішно працювати за фахом на всіх підприємствах в Україні, незалежно від форм власності і видів їх діяльності, а також в місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування.

На завершальному етапі знаходиться процес ліцензування та акредитації освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» за спеціальністю «Менеджмент професійної безпеки».

Всі види діяльності кафедри тісним чином поєднані між собою та спрямовані на покращення якості фахової підготовки студентів, зокрема наукові дослідження проводяться цілеспрямовано, а їх результати застосовуються і при викладанні фахових дисциплін, що дозволяє отримати високий рівень освітніх послуг для майбутніх випускників.

 

Комаров В. , Кіт Ю. , Корж Г.

Національний університет «Львівська політехніка»