ПО-СУСІДСЬКИ: БІЗНЕС У ПОЛЬЩІ

Галузь:

Менше фіскальне навантаження і не тільки: дізнайся про переваги ведення фірми – товариства з обмеженою відповідальністю у Польщі.

В останні роки товариства з обмеженою відповідальністю у країні над Віслою платять менші податки, ніж раніше. У той же ж час, вони зберегли інші свої переваги, завдяки чому цей тип компаній стає найбільш популярним у Польщі. Погоджуються на таку формі діяльності навіть дрібні приватні підприємці та іноземці. Чому? Про це дізнаємось від експерта, юриста Ванди СЄЛЄВІЧ

 

Більше привілеїв

Більшість польських мікропідприємців платить ZUS, тобто внески на охорону здоров’я та соціальне страхування. Розмір внеску залежить від доходу, отриманого за останній рік, але на практиці більшість з них платять однаково – він досить високий, що сьогодні становить 1457,49 злотих. Це багато! А що найгірше, ця сума є фіксованою незалежно від того, чи заробив підприємець за певний місяць чи ні… Для порівняння, у товаристві з обмеженою відповідальністю, яке має принаймні двох спільників, немає вимоги сплачувати ZUS.

Однак, що стосується податків, – і тут товариство з обмеженою відповідальністю здається більш вигідним варіантом. Податок CIT (податок  на прибуток підприємств) становить 9% або 19%. Якщо минулого року підприємець не досяг доходів у розмірі 2 000 000 євро, він сплачує лише 9% податку. Натомість одноособовий підприємець – 19% пропорційного оподаткування, а якщо він обрав прогресивний вид, тоді 17%. Якщо ж він перевищує податковий поріг – 32%. Тут стає відразу зрозуміло, хто має привілеї, коли справа стосується фіскальних питань.

Звучить заманливо, але десь повинна бути прихована пастка. Це правда. Спільник у товаристві з обмеженою відповідальністю, при виплаті щорічного дивіденду, повинен черговий раз сплатити податок. Однак, цього можна уникнути – рецепт простий: вам потрібно стати членом правління у вашій компанії і отримувати щомісячну зарплату. У випадку трудового договору це може виявитись невигідним, оскільки тут ви також платите податок та ZUS, але, наприклад, цивільно-правові договори оподатковуються більш вигідно.

 

Втрачають статутний капітал, а не особисте майно

Що властиво означає “ТзОВ”? Це скорочена назва “товариства з обмеженою відповідальністю”. Назва звучить обнадійливо, але чи означає це, що ви можете набрати кредитів, витрачати всі гроші компанії та уникати відповідальності, коли вона руйнується? Не обов’язково. Але ви точно можете уникнути неприємних наслідків.

Раніше я писала, що варто бути членом правління, що дає змогу уникнути подвійного оподаткування. Тим не менше, бувають випадки, коли краще не обіймати цієї посади…

Як тільки керівництво зорієнтується, що компанія стала неплатоспроможною, протягом двох тижнів вона повинна подати до суду заявку про банкрутство. Якщо цього не зробити, кожен з її членів нестиме відповідальність своїм особистим майном перед кредиторами. Отже, спільники знаходяться тут у набагато кращому становищі, ніж правління, оскільки, коли компанія розпадається, вони втрачають лише статутний капітал, який вони внесли в компанію.

 

Стати підприємцем у Польщі, мешкаючи в Україні

Іноземець, який хоче вести товариство з обмеженою відповідальністю, не зобов’язаний мати право на постійне проживання у Польщі. Нормативи передбачають можливість реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю через Інтернет (за дотримання певних умов) або через уповноважену особу.

Однак, якщо іноземець планує перебувати у Польщі з метою ведення господарської діяльності, тоді, на основі своєї участі як спільника у ТзОВ, слід легалізувати своє перебування та отримати візу або дозвіл на тимчасове проживання!

Врешті-решт: скільки це коштує? Витрати на створення компанії не високі, вони пов’язані лише з написанням статуту у формі нотаріального акту, реєстрацією компанії в реєстрі підприємців KRS (Національного судового реєстру) та сплатою внеску (мінімум 5000 злотих). Ці витрати зменшуються при реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю через Інтернет, що дає змогу уникнути нотаріальних витрат, також розмір судового збору є нижчим.

 

Ванда Сєлєвіч,

юрист з imigrancipolska.pl

Запишіться на юридичну консультацію в офісі або через Інтернет, надіславши листа безпосередньо на електронну адресу: biuro@imigrancipolska.pl або imigrancipolska@gmail.com 

Якщо ви вважаєте за краще поговорити з нами, зателефонуйте: UA/RU: +48 516 410 636, EN: +48 797 563 660

Наша адреса: 

вул. Довга (Długa) 44/50

00-241 Варшава

станція метро RATUSZ ARSENAŁ