Про чесько-українську підприємницьку місію

Галузь:

Чехи

22  вересня 2016 року у Львівській ТПП пройшли ділові переговори рамках чесько-української підприємницької місії, організованої Львівською торгово-промисловою палатою спільно з чеськими партнерами за підтримки Представництва МЗС України та Генерального Консульства ЧР у Львові.

Серед учасників бізнес-місії: Павел Пешек – Генеральний Консул ЧР у Львові; Заступник Гетьмана Південно-Моравського краю Чеської Республіки Роман Цели; Заступник Голови Львівської облдержадміністрації; Керівник представництва Міністерства закордонних справ України у Львові В’ячеслав Войнаровський, а також Роман Матис – Начальник управління інвестиційної політики Львівської облдержадміністрації та Андрій Єлісєєв – керуючий партнер фірми «Контракти-Аудит».
На початку зустрічі віце-президент ЛТПП Володимир Коруд тепло привітав гостей з Чехії і висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю: «Ми вже маємо бізнес-партнерів в Брно, які стали нашими хорошими друзями і організаторами сьогоднішнього заходу».

Пешек_1
«Я радий, що ми розглядаємо нові можливості співпраці, хорошим прикладом якої є чеський край Височіна та Закарпатська область. Насправді, це можливо у тому випадку, якщо обидві сторони готові працювати разом. Зрозуміло, що всі підприємці самостійно знаходять партнерів, але всі вони стикаються з проблемою візового бар’єру. Допоки Україна не отримала безвізовий режим, я б хотів запровадити в Генеральному Консульстві Чеської Республіки у Львові систему, яка успішно працює в Києві: станом на сьогодні, для того, щоб поїхати за кордон , ваш потенційний партнер з України має подати на візу, а це він повинен зробити або через візовий центр або безпосередньо у консульстві. У випадку з системою VISAPOINT попит на цю послугу величезний. Окрім того, заявники повинні сплачувати додаткові сервісні збори. Отже, я хотів би, щоб ми отримали наступне: в Консульстві буде виділено один день на тиждень, думаю, це може бути в середу з обіду і партнери в цей період, скажімо, з 14 до 15 год., в цей час будуть мати можливість без попередньої реєстрації подати заяву на отримання візи. Обов’язковою умовою є підтвердження того факту, що заявник їде на конкретну фірму з робочим відрядженням. Вас та інші чеські фірми хочу попросити про наступне: якщо ви хочете, щоб дійсні чи ті партнери, яких ви знайдете, мали можливість скористатись послугою у відведений день, вам потрібно буде написати відповідний лист-заяву у Консульство. Наступним кроком буде перевірка значення вашої компанії для Чеської Республіки чи конкретного регіону. Після цього ваша компанія буде включена у спеціальний перелік Генерального Консульства. Це означає, що після того, як ви будете включені в цей список, ваш партнер зможе подати автоматичну заяву у визначений час. Цю заяву достатньо надіслати на e-mail з проханням зареєструвати її у Генеральному Консульстві. Після отримання такої заявки вам потрібно буде надати додаткову інформацію про вашу фірму, після цього ви отримаєте інформаційне повідомлення про те, чи буде вас включено в цей список фірм і відповідно дату, з якої ваші партнери зможуть звертатись за візами у визначений день».

Павел Пешек, Керівник Генерального консульства Чеської Республіки у Львові.

Заступник Гетьмана Південно-Моравського краю Чеської Республіки Роман Цели привітав представників підприємств та представників навчальних закладів Південно-Моравського краю, а також висловив подяку віце-президенту ЛТПП В. Коруду та керівнику представництва Міністерства закордонних справ України у Львові В’ячеславу Войнаровському за допомогу в організації чесько-української бізнес-місії:

Посол

«Південно-Моравський край активно налагоджує бізнес-стосунки. Ми маємо укладені угоди з Польщею, Словаччиною, Австрією, Францією, Італією та ін. Не менш важливою для нас є і сьогоднішня зустріч та розширення кола бізнес-партнерів. Ми маємо сконцентруватись на тих партнерах, співпрацях з якими була б плідною і тривалою. Південно-Моравський край, з другим за розміром місто Чеської республіки (м. Брно) є центром освіти та підприємницької діяльності і може запропонувати партнерам у Львівській області багато можливостей співпраці. Якщо Україна зацікавлена у налагодженні бізнес-стосунків, то думаю, ми знайдемо правильні шляхи співпраці як в сфері освіти, так і в сфері підприємництва. Ми маємо досвід реалізації окремих проектів ще до підписання офіційних угод. Кожен з нас приїхав зі своїм баченням та зі своїми очікуваннями, сподіваюсь, вони будуть виправдані. Запрошую українські компанії, а також представників ЛТПП у Південно-Моравський край». 

Чехи2
З українського боку, учасників зустрічі привітав представник МЗС України у Львові В’ячеслав Войнаровський, який відзначив важливість візиту представників Чехії до Львівського регіону. «Економіка держави, яка воює з агресором, є основою перемог в цій війні. Тому Ваш візит на Львівщину, я сподіваюсь, дасть Вам можливість переконатись, що наш регіон є надійним, стабільним партнером для ведення бізнесу», – зазначив В’ячеслав Войнаровський.

Матис

«Ми усунули одну з перешкод у роботі іноземних інвесторів – обов’язкову реєстрацію іноземних інвестицій. Ще одна проблема – обмеження по виведенню дивідендів. Нам вдалось домовитись з Нацбанком стосовно врегулювання цього питання. Львів відкритий для інвесторів – як внутрішніх, так і іноземних, ми готові їм допомагати. Насамперед, ми зацікавлені в розвитку таких сфер як: альтернативна енергетика – ми маємо як готові проекти, так і пропозиції з визначенням земельних ділянок; логістика – цього річ за інвестуємо в будівництво доріг близько 2 млрд. грн..; туризм, інвестиції в будівництво індустріальних парків» .
Роман Матис, начальник управління інвестиційної політики Львівської облдержадміністрації.

В продовження ділової місії відбулись дво- та багатосторонні зустрічі чеських та українських підприємців.

Чеські-компанії-які-брали-участь-у-Чесько-Українській-Підприємницькій-Місії 

 

Якщо Ви не мали змоги зустрітися з представниками цих фірм у Львові – вони готові розглянути пропозиції до співпраці, які Ви можете надіслати їм самостійно за вказаними координатами або звертайтеся до Львівської ТПП:

тел./факс: +38 032 276 46 13, +38 032 297 07 49.

е-mail: smirnova@cci.lviv.ua,  olenyak@cci.lviv.ua.