Про Міжнародний форум «Місто.Транспорт.Екологія»

Галузь:

Сучасне місто – це місце зосередження людських, інформаційних і грошових ресурсів та потоків. Крім того, це неповторний культурний простір, який не втрачаючи своєї автентичності, має відповідати певним стандартам комфорту. Враховуючи неприродній рівень концентрації негативних впливів на навколишнє середовище та здоров’я людини у місті, для його сталого розвитку необхідно обирати і впроваджувати найбільш екологічні та інноваційні рішення.

23 вересня 2015 року у Львівській ТПП відбувся Міжнародний форум на тему «Місто.Транспорт.Екологія», що сконденсувала у собі тріаду актуальних проблем сучасності. Метою заходу стало обговорення, презентація та промоція екологічно збалансованих та інноваційних рішень для створення комфортного міського простору, а саме: «зелений» транспорт – електромобілі, міський електротранспорт, велосипедна інфраструктура; благоустрій парків, ефективність комунальних підприємств, участь громад у створенні обличчя міста через ОСББ. Серед учасників Форуму – представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій, що можуть запропонувати місту екологічні та енергоефективні рішення, технології; представники соціального підприємництва, наукових та навчальних закладів, галузевих асоціацій, екологічних організацій, фінансових установ та організацій.

У рамках Форуму відбулася Конференція з питань екологічного транспорту й міської інфраструктури та Контактна біржа двота багатосторонні переговори підприємців, презентації як учасників конференції, так і всіх, хто зацікавлений у налагодженні контактів.

Учасників конференції привітав Володимир Коруд, віце-президент Львівської ТПП,  відзначивши актуальність теми для Львова, адже місто є чи не єдиним виробником електротранспорту в Україні: «Сьогодні електротранспорт активно популяризується, і хоча електромобілі, електробуси не є масовими, але це наше майбутнє, яке, думаю, побачимо уже наступного року».

1

Ірина Гримак, заступник голови Львівської ОДА, подякувала організаторам заходу за системну, сплановану роботу впродовж років, яка дає суттєвий результат та поштовх для розвитку Львова та області загалом, хороший приклад нашій державі, іншим містам й областям для розвитку. Ірина Ярославівна запевнила, що тема Форуму є однією із основних, які перед собою ставить ЛОДА: «Акцентуємо на тому, що розвиток регіону і міст загалом залежить від двох факторів: по-перше, дорожня інфраструктура, дорожнє господарство, яке дає розвиток як територіям області, так і економіці загалом, по-друге – це комфорт для населення. А комфорт починається тоді, коли ми з вами сідаємо в автомобіль чи зручний міський транспорт, коли йдемо по освітленій вулиці, коли нам зручно перейти дорогу і т.д.». Ірина Гримак відзначила співпрацю ЛОДА із  Корпорацією «Електрон» з метою розвитку та вдосконалення транспортного виробництва, виходу львівського підприємства не тільки на загальноукраїнський, а й міжнародний рівень.

Олександр Ткаченко, начальник управління з виробництва та перспективного розвитку Корпорації «Електрон», розповів про перехід концерну, який виготовляв свого часу телевізори, до нового напрямку – машинобудування. За словами Олександра Федоровича, «наш розвиток був би не таким стрімким, якби не допомога та розуміння наших проблем, стремлінь з боку Міської ради та обласної адміністрації. Ми мабуть вперше відчули, що таке підтримка власного виробника, коли спільними зусиллями почали «пробивати» на вищих рівнях української влади документи, що стосувалися сучасного розвитку електротранспорту, машинобудування, автомобілебудування, зокрема, зуміли змінити застарілі стандарти, що  існували, починаючи з тридцятих років. Те, що сьогодні відбувається такий форум, свідчить, що напрям, яким ми йдемо, продукція, яку виготовляємо, є потрібною людям».

Досвідом щодо розбудови інфраструктури зарядних станцій для електромобілів поділилася представниця фінляндської компанії Esto Finland Oy Маргита Салминен. Про те, що зроблено в інфраструктурі зарядних пристроїв в Україні впродовж останнього року доповів Назар Шимоне-Давида (Tesla-Club, Львів). Представники Української Асоціації Учасників Ринку Електромобілів (Київ) розповіли про розвиток «зеленого транспорту» як системоутворюючої галузі в Україні, про  електромобіль як спосіб формування екологічного світогляду та про розвиток зарядної інфраструктури для електромобілів у контексті світового досвіду та з огляду на перспективи в Україні. Із програмою кредитування фізичних осіб на придбання електромобілів та супутнього устаткування розповів Павлів Іван, представник АТ «Ощадбанк». Із Інноваційним соціально-екологічним проектом «Міська Еко-лавка» ознайомила Ванда Орлова, представниця ТОВ «Бі-Енд-Бі» (Київ).

2

Окрім екологічних проблем сталого розвитку міста, учасники також обговорили питання оптимізації міських транспортних потоків завдяки активізації участі громади, проведення соціологічних досліджень, встановлення «розумних зупинок», екопарковок, газонних решіток ТТЕК.

На завершення Форуму усі охочі та попередньо зареєстровані мали змогу взяти участь у тест-драйві електромобілів BIOAUTO та Nissan Leaf, наданих Українською Асоціацією Учасників Ринку Електромобілів (Київ).

Організаторами Форуму «Місто.Транспорт.Екологія» стали Львівська ТПП за підтримки Німецько-українського партнерського проекту. Генеральним партнером стала Корпорація «Електрон», еко-партнером – Громадська спілка «Українська асоціація учасників ринку електромобілів».

3

КАТАЛОГ УЧАСНИКІВ ФОРУМУ