Про організацію ІІ Експортного форуму у Львові

Галузь:

Підтримка експорту для Львівщини давно є пріоритетним напрямком діяльності як органів влади, так і бізнес-середовища області. Львівська торгово-промислова палата, розуміючи важливість цієї сфери, створила Центр підтримки експорту, регулярно проводить навчально-тренінгові заходи для підприємств регіону, залучає для навчання і консультування кращих українських і зарубіжних експертів. Cпівпрацюємо також із міжнародними проектами у сфері підтримки експорту, наприклад,  з «Європейською Мережею Підприємств» (European Enterprise Network, EEN) – найбільшою в Європі мережею підтримки підприємництва, яка працює в рамках Програми ЄС «Конкурентоспроможність підприємств малого та середнього бізнесу (COSME)».

Львівська область є одним з лідерів у створенні сприятливого середовища для експорту українських товарів і продукції. Торік експорт області зріс майже на 20%. Товарна структура експорту змінюється із сировинної на продукти із високою доданою вартістю, 67% експорту – це країни Євросоюзу. Львівська ТПП, як найбільше в регіоні об’єднання місцевих промисловців і підприємців, завжди ставила собі за мету підтримку вітчизняних експортерів, і ми постійно розвиваємо цей напрямок нашої діяльності.

З метою подальшого розвитку експортної діяльності регіону та України, вироблення ефективних механізмів її підтримки, пошуку нових ринків для продукції наших підприємств Львівська торгово-промислова палата разом з Львівською облдержадміністрацією розпочали серію щорічних «Львівських експортних форумів».

2018 року провели перший такий захід. У ньому взяли участь Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська, Президенти Польсько-Української Господарчої Палати та Канадсько-Української Торгової Палати, представники урядового Офісу з просування експорту, понад 100 підприємців і експертів.

Успішне проведення першого «Львівського експортного форуму» дає нам всі підстави для не менш успішного проведення «ІІ Львівського експортного форуму», який відбудеться 14 березня 2019 року в архітектурній  перлині Львова – Палаці Потоцьких.

На Форумі 2018 року відбулися дуже цікаві дискусії з питань регіональної експортної стратегії, про досягнення, плани і проектам в сфері експорту, ключові напрямки його розвитку у Львівській області. Ми переконані, що успішна експортна діяльність має базуватися на просування товарів і продукції з максимальною доданою вартістю, у першу чергу на розвитку сучасної індустрії. Тому на форумі обговорювалися  можливості, перспективи і виклики, пов’язаних з промисловим розвитком України і Львівщини та його експортною складовою. У форумі взяли участь підприємці з Іспанії та Марокко. Керівництво морського порту польського міста Ельблонг представило проект будівництва морського каналу   канал через Віслянську косу в Балтійське море в порту Ельблонг. Для українського бізнесу – це новий шанс виходу в світовий океан через Балтійське море.

«Львівський експортний форум-2019» пройде під знаком постійного зростання експорту як в Україні, так і Львівщині. За результатами 2018 року наш регіон займає 7 місце в Україні за обсягами експортних поставок, тоді як у 2014 – дванадцяте, 2017 – дев’яте. Але попри це область стикається з постійними викликами – поглиблена глобалізація посилює конкуренцію, як у торгівлі товарами й послугами, так і в людському й інтелектуальному потенціалі. Нам слід розвивати індустріальний експорт, застосовувати нові технології та інновації.

Тому на Форум запрошений перший віце-прем’єр Степан Кубів, народні депутати України, керівник реформованого Урядового «Офіс з просування експорту», кращі вітчизняні експерти, провідні підприємства-експортери. У ході заходу будуть представлені актуальні програми фінансової підтримки експортної діяльності, нові напрями українського експорту.