Про розширене засідання Ради ТПП України

Галузь:

17 березня 2014 року відбулось розширене засідання Ради Торгово-промислової палати України, в якому взяли участь представники нового уряду – міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета та  народний депутат, заступник голови комітету ВР з питань економічної політики, Ксенія Ляпіна. Було  розглянуто звіт про роботу Президії Палати за 2013 рік.  Президент ТПП України Геннадій Чижиков у своєму виступі акцентував увагу на основних напрямках роботи і поділився думками про перспективи розвитку.

Виклики, які ми спільно маємо нині долати, мають складний та багатосторонній характер, – наголосив Геннадій Чижиков. – Головне питання: які конкретні дії необхідні для швидкого та ефективного збільшення українського експорту і як Палата може сприяти  в цьому процесі вітчизняному бізнесу.

Rozshyrene zasidannia LTPP

Також президент ТПП України зазначив, що і національна, і регіональні палати повинні зараз працювати у двох основних напрямках: створення сприятливого бізнес-середовища для розвитку підприємництва і сприяння у роботі на зарубіжних ринках, зокрема, у напрямку пошуку партнерів та інформаційному забезпеченні.

На засіданні Ради ТПП України було прийнято звернення до органів влади з конкретними пропозиціями підприємців щодо поліпшення бізнес-середовища.

ChyzykovВажливим чинником розвитку зовнішньоекономічної діяльності стає чіткий курс України на євроінтеграцію, що створюватиме сприятливі умови для експорту на ринок Євросоюзу. Особливо для малого і середнього бізнесу нині постає необхідність отримання інформації щодо наявних  технічних регламентів і стандартів продукції,  яка планується для експорту до країн ЄС та умов роботи на цих ринках. ТПП повинна постійно забезпечувати  вітчизняних виробників необхідною інформацією, яка сприятиме успішному здійсненню зовнішньоекономічної діяльності. Робота у цьому напрямку вже активно здійснюється Палатою, створений і ефективно працює Центр «Мережа європейських підприємств», який інтегрований у міжнародну систему сприяння бізнесу. Також невдовзі планується створити окремий підрозділ з європейської інтеграції, конкретну допомогу українському бізнесу вже надає сайт export.ua.

Геннадій Чижиков

Палата має всі можливості сприяння бізнесу у роботі на зарубіжних ринках, зокрема: укладені угоди щодо співробітництва з партнерськими організаціями із 90 країн, працюють ділові ради з 25 країнами світу, ТПП є членом Міжнародної торгової палати та Європалати.

Будемо розвивати й навчальну діяльність (програми, тренінги, семінари) українського бізнесу для здобуття ним навичок роботи за міжнародними нормами і стандартами. Палата здійснює заходи по залучення до цього зарубіжних експертів і фахівців, зокрема, така робота вже здійснюється з німецькою стороною, успішно реалізуються проекти East Invest та Плато Україна, – повідомив Геннадій Чижиков.

 

Учасники засідання відзначали, що сьогодні Україна переживає складний період  свого розвитку. Разом з цим, перед країною та її економікою відкривається надзвичайна перспектива, адже йдеться про те, що наша держава може стати повноправним членом Європейського Союзу, а це – величезний платоспроможний ринок, на який раніше українська продукція заходила з надзвичайними труднощами. Це також і потенційний приплив інвестицій в економіку.

Під час засідання неодноразово звучала думка про те, що нині ТПП України і регіональні палати повинні стати рупором українського бізнесу. Це стосується, у першу чергу, дерегуляції та зміни законодавства.

Lyapina

Ксенія Ляпіна

Торгово-промислові палати нині мають можливість достукатися до широкого кола бізнесу в Україні, вони мають стати майданчиком, через який український бізнес зможе доносити свої проблеми до уряду, рупором проблем і пропозицій бізнесу та  контролю за рішеннями, – на цьому наголосила народний депутат, заступник голови комітету ВР з питань економічної політики Ксенія Ляпіна на засіданні Ради ТПП України.

За її словами, це можна буде зробити тільки в тому випадку, якщо ТПП стане своєрідним «концентратором» зусиль різних асоціацій і об’єднань.

Дуже добре, що сьогодні створюються відповідні інструменти – це і пряме членство у ТПП України, і міжнародна співпраця, адже палаті немає рівних в Україні у питанні бізнес-дипломатії, тобто співпраці з іноземними представниками для залучення інвестицій в Україну, – зазначила Ксенія Ляпіна.

Народний депутат закликала представників бізнесу активно ініціювати зміни у законодавстві.

Уряд сьогодні відкритий для нових пропозицій від бізнесу щодо зміни законодавства. І тут важливі не тільки зміни у законах, а й зворотний зв’язок: як вони (закони, – прим. ред.) працюють на практиці, втілюються у життя або ігноруються. Якщо ігноруються, то ким і чому. Уряд готовий оперативно реагувати. Ми не повинні імітувати реформи, а маємо дійсно їх запроваджувати, тому від вашої ініціативи багато що залежить. У цьому зв’язку дуже важливо, щоб при ТПП України і регіональних палатах створювалися такі дерегуляційні комітети, які виступали б «голосом бізнесу» не тільки стосовно вже існуючих законів, а й у створенні нових, спрямованих на поліпшення бізнес-клімату в Україні, – зазначила Ксенія Ляпіна.

Те ж саме стосується і правил для бізнесу.

По-перше, нині надзвичайно необхідна реформа акціонерного управління, яка повинна захистити як українського, так і західного інвестора, по-друге, у нас більше 80% підприємств  – це товариства з обмеженою відповідальністю. Ми стоїмо на порозі кардинальної реформи правил управління таких ТОВ. Нині уряд спільно з юридичною спільнотою відпрацьовує відповідний законопроект. Отже, я закликаю бізнес-кола долучитися до цієї роботи, адже головне завдання, яке нині на порядку денному, – захистити приватну власність, – підкреслила вона.

SheremetaРоль уряду ми вбачаємо в активізації діяльності тих бізнесових структур, які створюють робочі місця, – зазначив міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета під час свого виступу на засіданні Ради ТПП України.

Держава щонайменше протягом наступного року не створюватиме робочі місця, вона буде їх скорочувати. Єдина сфера, де відбуватиметься зростання, – підприємництво, бізнес. Яким чином? Тільки шляхом перемоги у конкурентній боротьбі з іншими підприємствами. Якщо у компанії збільшується попит на його товари або послуги, зростає і кількість зайнятих на виробництві. Є два шляхи для створення робочих місць: перемога у конкуренції або розподіл бюджету. Зараз ми намагаємося зменшити можливості другого варіанту, отже, залишається завдання – перемагати у конкуренції.

А конкуренція нині у нас – глобальна. Це факт, який вимагає перебудови діяльності і уряду, і всього бізнесу. І по вертикалі, і по горизонталі суспільства.

 Нині ми перебуваємо зовсім в інших умовах, як економічних, так і політичних. Отже, уряд і я маємо велику надію на вас, найбільше об’єднання вітчизняного бізнесу – Торгово-промислову палату України. Сподіваємося, що ви станете піонером, локомотивом змін, які потрібні бізнесу і у бізнесі. Нам з вами необхідно переорієнтувати членів – підприємців і підприємства – на умови ведення бізнесу в умовах глобальної конкуренції.

Як нам вигравати цю конкуренцію, яка роль Палати у цьому процесі? Ми максимально всі разом, і в уряді, і в Палаті переорієнтувалися від бюрократичної на змістовну роботу, на те, щоб думати і діяти у напрямку створення нових робочих місць.

Ми вже продемонстрували світу, що маємо характер і можемо відстоювати свої інтереси. Упевнений, що ми також зможемо довести нашу здатність витримати глобальну конкуренцію та досягати успіхів у бізнесі. Робота уряду і бізнесу – це двосторонній процес. Уряд нині, крім швидкого залучення ресурсів в Україну, має ще два пріоритети. Перший – вдосконалення закону про державні закупівлі (очищення його від величезної кількості існуючих винятків), аби зробити його прозорим. Також на порядку денному стоїть питання нарощування людського капіталу в Україні, тому що у XXI столітті торгувати й перемагати треба не тільки чорноземом або газом, але й інтелектом, який, до речі, у нашій державі є. Цей «мозок» не повинен виїжджати до Силіконової долини, а має залишатися в Україні і створювати тут робочі місця та перемагати у глобальній конкуренції, – зазначив міністр.