Про Українсько-Кіпрський бізнес-форум

Галузь:

11 грудня 2015 року в Торгово-промисловій палаті України відбувся Українсько-Кіпрський бізнес-форум. Захід організовано Торгово-промисловими палатами України та Кіпру.

Перед бізнес-спільнотою у рамках форуму виступив Президент Республіки Кіпр Нікос Анастасіадіс, який перебував в Україні з офіційним візитом: «Я запрошую усіх вас визначити нові бізнес-ініціативи для майбутньої співпраці – мій уряд сприятиме таким ініціативам і зробить усе заради того, щоб зміцнити нашу економічну співпрацю. Кіпр зараз стає сильнішим після кризи – ми відновились швидше, ніж прогнозували. Зараз є прогноз на зростання ВВП на 1,5% на 2015–2016 роки».

_SIN1633

Також  Нікос Анастасіадіс зазначив, що його країна готова спрямувати інвестиції в українські проекти у науковій сфері та відзначив тенденцію зростання у туристичній сфері, адже цьогоріч 50 тис. українців відвідали Кіпр і це на 22% більше порівняно з попереднім роком.

_SIN1571

За словами президента Торгово-промислової палати України Геннадія Чижикова, «така увага з боку керівництва цієї європейської держави до активізації розвитку торговельно-економічних зв’язків між нашими країнами надасть їм новий потужний поштовх». Президент ТПП України також окреслив найперспективніші галузі економіки для іноземних інвестицій в Україні. За його словами, це, зокрема, сільське господарство та переробна промисловість, енергетика й енергозбереження, фармацевтика та надання медичних послуг, транспортне й енергетичне машинобудування, легка та взуттєва промисловість.

12370667_643528125790146_3568251938594860402_o

Міністр енергетики, торгівлі, промисловості та туризму Республіки Кіпр Йоргос Лаккотрипіс розповів про безпрецедентну кризу, яку пережив Кіпр у 2013 році. Вона поставила під удар банківський сектор країни. Проте, за його словами, сьогодні ситуація стабілізувалась, і це підтверджують прогнози міжнародних фінансових організацій на 2016 рік. Окремою сферою інтересу гостей є наука та технології, зокрема Йоргос Лаккотрипіс відзначив досягнення України у розвитку ІТ-сфери й анонсував створення на Кіпрі науково-технічного парку в грудні цього року.

_SIN1697