Професійна адаптація молоді на ринку праці

Галузь:

4 грудня 2015 року у Львівській ТПП відбувся тренінг на тему «Професійна адаптація молоді на ринку праці», який провів начальник Управління з питань комунікацій ЛТПП Юрій Булик. Учасники отримали відповіді на цілий спектр питань, що стосуються «премудрощів» пошуку роботи, започаткування власної справи, пошуку стажувань за кордоном, пошуку гранів, написання професійного резюме, основ маркетингу та PR-роботи тощо.

IMG_9055

IMG_9136

Перспективи працевлаштування є болючою проблемою для більшості випускників українських вишів. Інформаційне суспільство невпинно продукує нові вимоги до кількості й якості робочої сили, що не корелюється з реальним станом освітянських справ. Сумна статистика говорить проте, що 70% українських студентів працюють не за спеціальністю.

Хоча освіту та професійну підготовку вважають визначальними чинниками у забезпеченні зайнятості молоді, однак на нашому ринку праці є й інші тенденції. З одного боку, молоді зазвичай притаманний вищий освітній рівень порівняно зі старшим поколінням, а з другого – високий рівень освіти не завжди є запорукою доброго працевлаштування.

На думку представників компаній, виші не готують студентів до сучасних бізнес-реалій. 59% випускників не беруть на роботу через низький рівень практичної підготовки, 40% заважають очікування високого заробітку та кар’єрного росту і 37% не працевлаштовані через відсутність досвіду роботи. Окрім цих причин, є й інші, які впливають на знаходження першого місця роботи випускником: інфантильність у пошуках, невідповідність між попитом та пропозицією на ринку праці, недостатня поінформованість та незнання власних можливостей та прав у пошуках роботи.

Політика сприяння зайнятості випускників є стратегічним напрямком молодіжної політики в більшості розвинених країн. Вирішення проблеми працевлаштування має велике значення і є важливою умовою економічного зростання.

Львівська ТПП намагається вирішувати ці проблеми, беручи участь у міських та вишівських Ярмарках вакансій, Фестивалях освітніх послуг, освітніх виставках; будучи партнером у конкурсах, які проводять Центри зайнятості; організовуючи власні події, як-от дні відкритих дверей, консультації для підприємців-початківців; реалізовуючи тренінгові програми з професійної адаптації молоді на ринку; а також здійснюючи видання практичних посібників для охочих започаткувати власну справу.

IMG_9067

IMG_9130