Програма ЄC з досліджень та інновацій Горизонт-2020

Галузь:

Горизонт 2020Загальний бюджет програми до 2020 року становить 80 млрд євро. Одним із елементів програми є всебічна підтримка малого та середнього бізнесу як найбільш динамічного та гнучкого суб’єкту у впровадженні інновацій. Подавши проектну заявку на портал учасника програми, Ви маєте шанс отримати до 5 млн євро для започаткування інноваційного і конкурентоспроможного на європейському ринку бізнесу.

30 листопада 2011 року Європейська комісія офіційно оголосила про створення нової програми «Горизонт-2020» (Horizon 2020/H2020), призначеної об’єднати фінансування досліджень та інновацій в ЄС.
Ця програма буде впроваджена в період з 2014 по 2020 рр.
Програма «Горизонт-2020» дозволить полегшити виконання науково-дослідних та інноваційних робіт і підвищити їхню ефективність, а також стимулюватиме зростання та більшу зайнятість, зважаючи на важливі завдання, які стоять перед нашим суспільством.
Назва нової програми ЄС з фінансування досліджень та інновацій – «Горизонт-2020» – символізує прагнення забезпечити розвиток нових ідей, економічне зростання й робочі місця на майбутнє.

Програма «Горизонт-2020» є ключовим інструментом упровадження флагманської ініціативи створення Інноваційного союзу, для виконання зобов’язань, узятих цією ініціативою відповідно до висновків Європейської ради від 4 лютого 2011 року та Постанови Європарламенту щодо Інноваційного союзу від 12 травня 2011 року.
Програма «Горизонт-2020» об’єднує всі існуючі програми ЄС з фінансування досліджень та інновацій, включаючи Рамкову програму з досліджень, Рамкову програму з конкурентоспроможності та інновацій і діяльність Європейського інституту інновацій і технологій («ЕІТ»).

Програма «Горизонт-2020» має низку нових рис, які дозволяють їй відповідати цілям сприяння економічному розвитку та вирішувати соціальні завдання:

• значне спрощення фінансування внаслідок спрощення структури програми, розроблення єдиного набору правил, скорочення бюрократичної тяганини завдяки простій схемі відшкодування витрат, запровадження єдиного підходу для учасників, скорочення роботи з паперами під час підготування пропозицій, рідшого проведення перевірок та аудитів із загальною метою зменшити середній час на видання гранта;

• інтеграція досліджень та інновацій завдяки забезпеченню безперешкодного та узгодженого фінансування від ідеї до виходу на ринок;

• збільшення підтримки інновацій та діяльності, наближеної до ринку, що веде до прямого економічного стимулювання;

• зосередження на розвитку бізнес-можливостей, враховуючі суспільні завдання;

• надання більших можливостей новим учасникам і молодим перспективним науковцям для просування своїх ідей та одержання фінансування.

Детальніше