При ТППУ бізнес об’єднався задля розвитку конкурентних відносин в Україні

Галузь:

Комітет підприємців зі сприяння розвитку конкурентних відносин консолідуватиме зусилля підприємницької спільноти на благо розвитку здорової конкуренції в Україні. Серед його засновників асоціації «Укркондпром», «Укрхлібпром», «Виноградарі та винороби України», ДП «Укрпромзовнішекспертиза», правнича фірма «Софія» тощо.
50Очолить новостворене об’єднання бізнесу при ТПП України екс-керівник Антимонопольного комітету Микола Бараш.

Стратегічна мета новоствореного осередку – розвивати конкурентне бізнес-середовище в країні. Одним  із перших заходів Комітету має стати конференція підприємців під провокаційною назвою «Чи є в Україні конкуренція?», запланована на початок наступного року.

 «Основна причина деградації економіки – відсутність конкуренції. Без конкуренції неможливі її реструктуризація й оновлення. Нам необхідно активізувати конкурентне середовище, і саме це покликаний зробити новостворений Комітет, будучи голосом бізнесу. Впевнений , що це можливо, адже за рішенням установчого засідання його очолив один із найкращих спеціалістів із конкурентного права в Україні», – зазначив Геннадій Чижиков, президент ТПП України. 

Комітет  планує працювати у тісній співпраці із Мінекономрозвитку, АМКУ, нацрегуляторами, галузевими та регіональними органами влади й опікуватиметься питаннями збереження та підвищення конкурентоздатності окремих підприємств, галузей і економіки в цілому, розвитку механізмів саморегулювання та дерегулювання ринків, розроблятиме пропозиції до законопроектів тощо.

«Наш комітет – це об’єднання  практикуючих юристів і представників великого, малого та середнього бізнесу з їхніми проблемами та потребами. Основу ринкового середовища створено. Проте, воно поки що не забезпечує необхідного рівня ефективності економіки. Маємо чимало проблем, включаючи зловживання монопольним становищем, недобросовісну конкуренцію, прийняття органами влади  рішень, що часто призводять до появи нерівних умов для різних підприємств, реформування конкурентного й антимонопольного законодавства тощо. Переконаний, що авторитет Палати та спільна робота членів Комітету дозволить нам зробити свій внесок у вирішення цих проблем», – зазначив новообраний голова Комітету Микола Бараш.

Понад 20 років Микола Бараш працював в Антимонопольному комітеті України, із яких півтора останні був його очільником. Пан Бараш безпосередньо забезпечував розробку проектів і супровід прийняття низки законодавчих і нормативних документів у сфері розвитку та захисту конкуренції. Наразі колишній чиновник планує активно займатися громадською роботою.

 

За матеріалами Прес-служби ТПП України