Розпочався семінар про впровадження стандарту систем енергоменеджменту

Галузь:

2 листопада 2015 року у Львівській торгово-промисловій палаті розпочався безкоштовний дводенний навчальний семінар на тему «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України», організований за підтримки Торгово-промислової палати України та Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО).

Семінар є першим кроком у реалізації однойменного проекту ГЕФ/ЮНІДО «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України», у результаті якого передбачено відбір18 пілотних промислових підприємств, яким буде надано комплексну (зокрема й фінансову) підтримку у запроваджені стандарту енергоменеджменту.

Метою п’ятирічного проекту ЮНІДО UKR IEE є допомога уряду України у впровадженні процедур сталого та ефективного енерговикористання у промисловості. Досягнення такої мети буде здійснено завдяки поширенню концепції індустріальної енергетичної ефективності (ЕЕ). І в цьому допоможе впровадження систем енергоменеджменту (СЕнМ) відповідно до міжнародних стандартів серії ISO 50 000 та оптимізації систем, що споживають енергію (ОЕС). Донор проекту – Глобальний екологічний фонд (ГЕФ).

Спікерами семінару стали Егмонт Оттерманн та Ерік Гудб’єрк, міжнародні експерти ЮНІДО з систем енергетичного менеджменту на промислових підприємствах. Учасники заходу мали можливість не лише дізнатися про  шляхи покращення можливостей підприємств у створенні системи енергоменеджменту (СЕнМ), а й отримати кваліфіковані відповіді безпосередньо від експертів із значним досвідом роботи.

collage_photocat2

 

Аудиторію зацікавлених слухачів сформували не тільки фахівці промислових підприємств, а й представники инжинірингово-консалтингових компаній, які в майбутньому планують працювати із системами енергоменеджменту підприємств, а також викладачі вишів, які потенційно можуть проводити аналогічні семінари.

Тематика тренінгу охоплює принципи сучасних промислових СЕнМ, загальні способи збору, обробки та візуалізації даних про енергоспоживання організації, тобто структурований та системний підхід до інтеграції концепції енергоефективності у повсякденну роботу підприємств та в культуру бізнес-управління. Одним із питань семінару є виконання проекту/ів (заходів) із енергозбереження на промисловому підприємстві. Також учасники розглянуть технічні й економічні особливості всього циклу: створення концепції-оцінювання-розробка-обгрунтування-впровадження-верифікація та моніторинг результатів. Курс містить поетапні кроки щодо впровадження СЕнМ на промислових підприємствах. Адже практичний довід показує, що підприємства, які щойно запроваджують СЕнМ при мінімальних капіталовкладеннях впродовж перших років отримують підвищення енергоефективності у межах 10-20 %.

collage_photocat1