Концерн «Електрон» презентував перший вітчизняний електробус

Галузь:

 

9 листопада львівський концерн “Електрон”, член Львівської торгово-промислової палати, презентував перший в Україні електробус.

Електробус моделі Е19101 – повністю низькопідлоговий  12-метровий електробус, розрахований на перевезення до 100 пасажирів. Потужність тягового двигуна становить 230 кВт. Максимальна швидкість електробуса – 70 км/ год, а його пробіг без підзарядки батарей сягає понад 200 км.

За словами генерального директора  СП «Електронтрансу» Василя Пецуха, в середньому це денний пробіг львівського дизельного автобуса. На підзарядку електробуса потрібно до 6- 7 годин. Якщо автобус за одну зміну споживає палива на 2500 тис. грн, то електробус обходиться вдесятеро дешевше.

Акумулятори мають ресурс від 5 до 8 тисяч циклів заряд-розряд. Додатково може бути встановлено пантограф для зарядки батареї електробуса від тролейбусної контактної мережі. Кузов виконаний із нержавіючої сталі.

_DSC5628

Як додав Василь Пецух, на сьогодні електробуси виготовляють у Польщі, Чехії, Китаї, фактично майже в 20 країнах. Львівський виріб на 50% складається з вітчизняних компонентів і приблизно на половину дешевший за імпортні.

За словами розробників, основні  переваги електробуса «Електрон» перед існуючими видами міського транспорту  ̶  повна відсутність шкідливих викидів в атмосферу, підвищений  комфорт для пасажирів за рахунок низьких рівнів шуму і вібрації в салоні, зниження загальноміського шумового фону та низькі витрати на обслуговування та ремонт. (До речі, для осіб з обмеженими можливостями у електробусі передбачено відкидний пандус та місце в салоні, обладнане ременями безпеки. Рідинна система опалення (включаючи автономний обігрівач) та кондиціонери забезпечують оптимальний мікроклімат в салоні за будь-якої погоди.)  Зараз електробус проходитиме сертифікацію на львівських дорогах, а на  маршрут вулицями Львова транспорт вийде  уже до нового року.

Присутній на презентації електробуса міністр інфраструктури Андрій Пивоварський зазначив: «Львів зумів створити машину, якій належить майбутнє у пасажирських перевезеннях. Щоб підтримати вітчизняного виробника, держава задіяла програму, за якою передбачено 100 млн грн для будівників трамваїв».

За словами міністра, ще понад 300 млн. грн. до цієї суми додадуть органи місцевого самоврядування. А на наступний рік для цієї мети передбачається виділити вже 400 мільйонів державних коштів. Якщо до них додасться 70% дофінансування з боку міст, буде закумульовано понад мільярд гривень для виробництва українських трамваїв, тролейбусів та електробусів.

_DSC6092

До речі, окрім електробусу, електронівці випустили для Львова три низькопідлогових тролейбуси. Вартість одного електробуса  становить близько 9 млн грн, тролейбуса – 5 млн грн.  Загалом «Електрон» готовий випускати 100 одиниць колісної техніки на рік і 50 трамваїв. Окрім Львова, два електронівські трамваї незабаром поїдуть столицею.

 

Довідка:

Корпорація «Електрон» є виробником сучасного пасажирського електротранспорту – трамваїв, тролейбусів та електробусів.

Трамваї «Електрон» – однопросторові  низькопідлогові вагони з системою кондиціонування салону, з пониженим рівнем вібрації та шуму. Вагони призначені для колій різної ширини та мають три, п’ять і більше секцій.

Тролейбуси «Електрон» – це повністю низькопідлоговий електротранспорт підвищеної комфортності з наявністю місць для інвалідів. Загальна місткість салону тролейбуса – понад 100 пасажирів. Головною експлуатаційною особливістю нового тролейбуса є можливість його автономного ходу, тобто без контактної мережі, на відстань до 3 км.

Електробус «Електрон» – це екологічний міський транспорт нового покоління та приклад раціонального використання для пасажирських перевезень дешевої електроенергії. Пробіг електробуса без підзарядки тягових акумуляторів – до 300 км.

Вся продукція заводу за технічним рівнем відповідає сучасним європейським вимогам до міського електротранспорту, в т.ч. щодо рівня безпеки та комфорту.