Лабораторії якості «ОККО» акредитовано за євростандартом

Галузь:

Центр паливних випробувань TFС «Концерну Галнафтогаз» (мережа АЗК «ОККО) акредитував усі свої 12 випробувальних лабораторій з контролю якості нафтопродуктів за європейським стандартом ISO/IEC 17025:2006 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій».

«Ми зробили цей важливий крок у контексті підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС і гармонізації українського законодавства з європейським, – пояснює керівник Центру паливних випробувань TFC Алла Сидорович. – Унікальність цього кроку ще й у тому, що ми акредитували не одну, або дві, а одночасно всі лабораторії, що обслуговують мережу «ОККО».

Таким чином, тепер усі без винятку випробувальні лабораторії, що працюють у структурі «ОККО»,    мають право не тільки проводити вимірювання, а й надавати висновки щодо відповідності нафтопродуктів стандартам, здійснювати сертифікаційні та арбітражні випробування. Новий рівень акредитації дозволить лабораторіям компанії залучити більший обсяг зовнішніх замовлень.

 

Паралельно Центр паливних випробувань TFC (Testing Fuel Center) зміцнив і свою технічну базу. Першим в Україні він закупив два найсучасніших експрес-аналізатори бензину й дизпалива MiniscanIRXpert виробництва австрійської фірми Grabner Instruments, які встановлено в лабораторіях у Львові та у Гребінках під Києвом. Ці прилади здатні за 5 хвилин проаналізувати зразок нафтопродукту більш як за 30 параметрами. «Нова техніка дає найвищу точність замірів серед усіх аналогів, представлених в Україні, – наголошує Алла Сидорович. – До речі, вартість такого приладу співмірна з вартістю автомобіля представницького класу».

 

Нині до складу Центру паливних випробувань TFC «Концерну Галнафтогаз» входить 11 стаціонарних лабораторій: 3 – у Львівській області, по одній – у Рівненській, Дніпропетровській, Хмельницькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Вінницькій і Харківській областях, а також 4 мобільних лабораторії, об’єднані в окремий лабораторний підрозділ.