Відбувся Форум енергоощадності

Галузь:

4–5 березня 2015 року Львівська торгово-промислова палата за сприяння Німецько-українського партнерського проекту у сфері бізнесу провела уже традиційний Форум Енергоощадності, який поєднав науково-практичну конференцію  та Контактну Біржу – площадку для комунікацій учасників заходу. Партнером Форуму став ПАТ АКБ «Львів» – банк, один з провідних напрямів роботи якого є кредитування фізичних осіб, підприємств малого і середнього бізнесу, об’єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) для впровадження енергозберігаючих заходів.

«Енергоефективність, екологія, комфорт» – тріада актуальних тем Форуму охопила основні напрями розвитку технологій створення комфортних умов проживання людини, як-от: розвиток енергоефективних технологій, проблема екосанітарії, повторне використання та утилізація відходів, мінімізація споживання енергії та води, застосування технологій «замкнутого циклу», використання природних ресурсів та енергії довкілля за допомогою «зелених» технологій тощо.

IMG_8602

Серед учасників Форуму – підприємці, представники влади, ділових асоціацій, фінансових установ, науковці та представники міжнародних організацій, зокрема «Українська неприбуткова енергетична агенція» (Львів), ГО «Інститут пасивного будівництва» (Львів), ТОВ «Еко-Оптіма», АБ «Украгазбанк», ГО «Інститут пасивного будівництва», Львівський національний аграрний університет, Національний лісотехнічний університет України (Львів). Зразки своєї продукції та інформативні матеріали на експозиційному стенді представили рівненське ТзОВ « Арм-Еко» (плити електричні з енергозберігаючими конфоркам) та львівські   ППФ «Ураган» (паливні пелети з біомаси) і компанія «Стала Енергія» (теплові насоси).

Під час пленарного засідання присутніх привітали Дмитро Афтанас, президент Львівської торгово-промислової палати; Фолькер Штотцнер, керівник Німецько-українського проекту у сфері бізнесу; Валерій П’ятак, заступник голови Львівської обласної ради; Василь Лозинський, директор департаменту економічного розвитку, інвестицій, торгівлі, промисловості облдержадміністрації та Александер Шкурла, перший секретар Генерального консульства Словацької Республіки.

IMG_8566

Як зауважив Дмитро Афтанас, в умовах переходу світового співтовариства до стану “сталого розвитку” завдання бізнесу сьогодні – “дослухатися до природоохоронців і спільно встановлювати оцінку техногенних впливів на довкілля, а відтак керуватися  економічним підходом, що полягає в оптимальному використанні обмежених природних ресурсів, у застосуванні природо-, енерго- і матеріалозберігаючих технологій для створення потоку сукупного доходу. І той сукупний дохід мав би не зменшувати, а принаймні зберігати ті людські, природні ресурси, завдяки яким і є створений”.

Про реалізацію програми сталого енергетичного розвитку Львова до 2020 року розповіла Іванна Гаврилко, начальник відділу енергоменеджменту управління економіки ЛМР.  Банк «Львів» успішно реалізовує кредитну програму «Енергозбереження» з 2006 року. У своїй доповіді Андрій Захаревич, керівник програми кредитування проектів енергозбереження ПАТ АКБ «Львів», розповів про максимально лояльні умови для кредитів на цілі енергозбереження. Досвідом Асоціації «Енергоефективні міста України» як національної структури підтримки Угоди мерів поділився Андрій Кирчів, виконавчий директор Асоціації.

Також учасники конференції розглянули нові тенденції та практичні аспекти енергоощадних технологій, енергоспоживання та енергозбереження, обговорили організацію ефективної взаємовигідної співпраці міст, бізнесу, фінансових інституцій задля досягнення сталого енергетичного розвитку міст; можливість залучення інвестицій в енергозбереження.

Після доповідей учасники Форуму мали можливість взяти участь у Контактній Біржі – двота багатосторонніх переговорах підприємців, презентацій як учасників конференції, так і всіх зацікавлених у налагодженні контактів. Серед учасників Біржі – рівненська ТзОВ «Арм-Еко» та львівські ППФ «Ураган» і Компанія «Стала Енергія».

IMG_8790