Відбувся ІІ Європейський конгрес органів місцевого самоврядування

Галузь:

Президент Львівської ТПП Дмитро Афтанас став доповідачем на одному із найбільших європейських заходів – ІІ Європейському Конгресі Місцевого Самоврядування, який відбувся 5-6 квітня у Кракові.

Європейський конгрес місцевого самоврядування – майданчик для обміну поглядами, дискусій, зустрічей лідерів місцевого самоврядування і регіональних еліт із представниками державних адміністрацій, громадських організацій і бізнесу. Головна його мета – побудова сприятливої атмосфери для кращих умов співпраці між країнами Центральної Європи.

_DSC0483 kopia

Серед учасників – 12 маршалів воєводств, 30 мерів польських міст, 8 міністрів чи заступників міністрів Польщі. Також участь взяли представники влади європейських міст, у тому числі Парижа, Будапешта, Софії, Києва, Франкфурта, Ліверпуля, Ліона, Страсбурга, Бордо, Констанци, Бергена та Львова, Херсона та багатьох невеличких міст і селищ. Організатором II Європейського Конгресу місцевого самоврядування другий рік поспіль є Фундація «Інститут Східних Досліджень», а основним партнером заходу стало місто Краків.

Впродовж двох днів майже 1500 гостей із різних країн дискутували про виклики, які стоять перед місцевими громадами. Учасники заслухали понад 100 дискусій, звітів, панелей, майстер-класів, лекцій і презентацій. Тематика стосувалася 7 основних питань: фінансів, економіки, суспільства, інновацій, довкілля, розвитку і економічного самоврядування.

_DSC0725 kopia

Представники міст ЄС впевнені, що в часи політичних криз на національному та наднаціональному рівнях, майбутнє управління полягає у посиленні ролі місцевого самоврядування. Два спеціальні круглі столи Конгресу були присвячені економічному розвитку громад і їх ревіталізації, обговоренню успішних прикладів співпраці центральної та місцевої влади задля розвитку економіки.

«Участь у таких масштабних заходах надзвичайно важлива, адже маємо не лише можливість поділитись власним досвідом, а  засвоїти ефективну практику європейських країн», – ділиться враженнями президент ЛТПП Дмитро Афтанас.

67_1

Дмитро Афтанас взяв участь у панельній дискусії «Роль місцевого самоврядування в арбітражі економічних суперечок». У своїй доповіді «Роль торгово-промислових палат у процесі позасудового розв’язання спорів» Дмитро Дмитрович розповів про діяльність Третейського суду, що функціонує при ЛТПП з 2005 року та особливу увагу звернув на медіацію – новий, але дуже перспективний альтернативний спосіб вирішення правових спорів.

«В умовах недостатнього фінансування та надмірної завантаженості справами української судової системи, тотальної недовіри бізнесу і громадян до судової гілки влади – запровадження процедур медіації сприятиме вдосконаленню механізмів захисту прав громадянина, підприємця в Україні», – наголошує Дмитро Дмитрович. Ефективність медіації визнана європейським співтовариством, що рекомендує її впровадження як основного методу альтернативного вирішення спорів на досудовому етапі або під час судового розгляду.

За словами президента ЛТПП, «дієвим інститутом медіаторів в Україні можуть бути торгово-промислові палати, які відповідають вимогам щодо неурядових організацій, поєднують підприємців і зацікавлені у наданні своїм членам якісних послуг».

Львівська ТПП розпочала роботу у сфері запровадження бізнес-медіації у рамках партнерського проекту із Лейпцизькою ТПП, провівши три навчальні цикли за модульною системою для підготовки спеціалістів. Наступним кроком стало створення Центру медіації при ЛТПП у серпні 2015 року, який успішно функціонує досі.