Відбувся Міжнародний діловий форум “Бізнес-партнерство 2014”

Галузь:

13 – 14 листопада 2014 року у Дзеркальній залі палацу Потоцьких у Львові (вул. Коперника, 15) відбувся Міжнародний діловий форум «БІЗНЕС-ПАРТНЕРСТВО 2014», гасло якого цьогоріч окреслило тематичну спрямованість заходу: «Україна – ЄС: від викликів до можливостей працюючи разом».

 IMG_1187

Основна мета щорічного Форуму – розширення ділового співробітництва різних країн і регіонів через встановлення корисних бізнес-контактів українських і зарубіжних промисловців та підприємців, і як наслідок, сприяння розвитку міжнародної торгівлі, зміцнення інвестиційної співпраці, євроінтеграційного шляху України.

 forum

У роботі Форуму взяли участь понад 100 представників українських та зарубіжних підприємств, владних інституцій, ділових асоціацій, фінансових установ, вітчизняних та міжнародних наукових організацій. Учасники з 5-ти країн обговорили проблеми і виклики, що постали перед регіоном Східної і Центральної Європи в нових реаліях реалізації Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом.

 

Серед почесних гостей Форуму були присутніми очільники Львівської обласної ради, Львівської міської ради, Львівської облдержадміністрації, ЛТПП та ТПП України, Польсько-української господарчої палати, а також керівник Відділу сприяння торгівлі та інвестиціям Посольства Республіки Польща в Україні Малгожата Гавін та Консул Генерального Консульства Республіки Польща у Львові Влодзімеж Сульгостовскі та інші.

 IMG_1191

Форматом роботи першого дня Форуму стали панельні дискусії. Під час дискусії на тему «Поточна економічна ситуація і прогнози на майбутнє» з доповіддю «Управління ризиками компаній при роботі на внутрішньому і зовнішньому ринках. Інформаційне забезпечення» виступив Юрій Когут, голова правління «Асоціації сприяння бізнес-співпраці України та ЄС», а у ході панельної дискусії «Українсько-польська ділова співпраця як інструмент європейської інтеграції України» нові пропозиції для бізнесу представив Олег Дубіш, віце-президент Польсько-української господарчої палати, а також відбулася Презентація Центру «Корчова Долина» (Польща).

 

Для кожного учасника Форуму було сплановано індивідуальний графік двосторонніх зустрічей з урахуванням його побажань. Діяла Контактна біржа – ділові переговори  іноземних та українських підприємців. Відбулися презентації підприємств: Lubelski Węgiel «BOGDANKA», Wojewódzki Klub Techniki i Racjonalizacji, «RST ROZTOCZE», «Pol-Inowex»,  «ЦеДеПе Україна». Під час Форуму діяли експозиційні інформативні стенди з презентаціями компаній та їх продукції.

 

14 листопада учасники, згідно з попередньою домовленістю, мали змогу провести ділові переговори, що відбулися у приміщенні Львівської ТПП (Стрийський парк, 14), а також відвідали підприємства, які їх цікавлять.

 

Bojko avalСергій Бойко – директор Львівської дирекції ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» України: 

«Згадую: звістка про купівлю австрійцями нашого банку, який ми впродовж 12 років розбудовували, піднімали, стала для нас раптовою. А ще тільки недавно ми думали, як з європейцями співпрацювати. Хоч у європейських країнах все так гарно виглядає, коли ж процедура об’єднання відбулася, ми зрозуміли, що не прийшло якесь благо, а прийшли нові стандарти, нові вимоги, свіжі небачені програмні комплекси.

Тому сьогодні євроінтеграція – виклик для кожного з нас. Ми зараз говоримо про те, що нам треба багато чого досягнути. У нас є Львівська область, яка має багато можливостей. Всі хочуть допомагати нам. Та на мою думку, повинен бути принцип: спершу не заважайте, а потім допомагайте. І хочемо, чи не хочемо – а це у нас є : занадто складні процедури. Ми працюємо у банку, який має такі ж самі відділення, дирекції у 17-ти країнах, але у нас все відбувається найскладніше, хоч і визнаються єдині стандарти, єдина технологія.

Сьогодні цей захід об’єднує нас зі всією Європою. І завтра таки буде Угода, бо ми боролися, допомагали всім, чим могли, допомагаємо і зараз нашій країні стати сильнішою, добрішою, кращою». 

 

IMG_1107Михайло Непран, віце-президент ТПП України: «У руслі швидкої зміни глобалізованого світу та євроінтеграції України мусимо об’єднатися, аби стати тим двигуном, що сприятиме впровадженню структурних реформ для економічного зростання не тільки регіону, а й країни.

Давайте пригадаємо: за останні 20 років – коли були легкі часи? Коли було все просто і легко? Ми повинні розуміти, що не можна відкладати вирішення проблем на завтра. Живемо сьогодні, і цей період, як кожний інший має свою специфіку, а також дає певні можливості. Криза теж. Як це не парадоксально, але кризовий період – це певна оцінка, певна можливість подивитися на себе з іншої точки зору. Це перезагрузка себе.  У кризових ситуаціях людина починає справді щось робити. … У людей є потреба, думка і розуміння того, що зробити, аби вижити.

Ми у ТПП багато думаємо і працюємо, як допомогти бізнесу вижити у нинішніх умовах, враховуючи непрості європейські перспективи.  Але потрібно здавати собі справу, що це остання можливість зробити якісний ривок для української економіки, українського бізнесу. Якщо не скористаємося цією нагодою – нічого хорошого нам не світить… ми перетворимося у російську провінцію».

 

aftanas malyДмитро Афтанас, президент Львівської ТПП: «Сьогодні спостерігаємо зростання ролі малих та середніх підприємства для кожної конкретної місцевості та країни загалом, і найголовніше – спостерігаємо всезагальне розуміння, що сектор МСП – важливий чинник творення основ сильнішої економіки. Наше ж завдання надати йому інструменти для успішного розвитку, зокрема забезпечити сприятливе бізнес-оточення, приязне оточення з боку владних інституцій, правовий захист. Маємо додати впевненості інвесторам, підтримку для підприємців, які формують нову, проєвропейську економіку. І тільки завдяки спільним злагодженим, скоординованим зусиллям разом із владними структурами, підприємцями, закордонними партнерами ми зможемо шлях від асоціації до членства зробити дійсно реальною перспективою».

 

 

Організатори заходу:          Львівська торгово-промислова палата за сприяння Німецько-українського партнерського проекту у сфері бізнесу.

 

Генеральний партнер:        Райффайзен Банк Аваль.

 

Партнери:                             ТзОВ ТВК «Львівхолод»,

Мережа магазинів «Рукавичка»,

Львівська бізнес-школа УКУ (LvBS),

Студія квіткового дизайну «Вальс квітів»,

«Майстерня карамелі».

4444