Всесвітня Рада з питань карнетів АТА

Галузь:

 

9 червня 2015 року у м. Турін відбулося засідання Всесвітньої Ради з питань карнетів АТА Міжнародної Торгової палати. Захід, у якому взяли участь представники близько 40 асоціацій-гарантів у системі карнетів АТА, передував роботі Всесвітнього Конгресу Торгових палат. Торгово-промислову палату України у роботі Всесвітньої Ради з питань карнетів АТА представляли віце-президент Сергій Свистіль та директор департаменту з оформлення тимчасового вивезення товарів за карнетами АТА Олексій Житник.

 

 

 

 

Під час засідання Ради було розглянуто низку важливих питань щодо функціонування системи карнетів АТА в світі. Зокрема було обговорено питання співпраці Всесвітньої Ради з питань карнетів АТА з Всесвітньою митною організацією, співробітництво асоціацій-гарантів з митними органами країн та інші питання, пов’язані з особливостями роботи в системі карнетів АТА. Відбулася дискусія та обмін досвідом щодо роботи з проблемними карнетами АТА. У ході засідання відбулися вибори членів керівного органу Ради – Адміністративного комітету.

 

Окремо розглядалося питання створення та впровадження системи електронних карнетів АТА «Mercury». Створення такої системи дасть змогу більш оперативно на глобальному рівні здійснювати обмін інформацією між асоціаціями-гарантами та митними органами щодо виданих карнетів АТА, прискорити роботу з врегулювання вимог, які отримують асоціації-гаранти від митних органів. У ході дискусії представники низки асоціацій-гарантів поінформували про те, що їх Палати видають також і TIR карнети, зокрема, на транспортні засоби, що перевозять виставкові зразки та обладнання.