Які документи слід подати для отримання сертифіката про форс-мажор?

Галузь:

Який пакет документів необхідно подати для одержання сертифіката про форс-мажорні обставини?  Чи може заявник самостійно його підготувати? Підготувати потрібні документи нескладно, враховуючи, що заявник як ніхто краще  знає про свої зобов’язання.

Торгово-промислові палати постійно надають безкоштовні консультації і роблять усе, аби максимально спростити цей процес. 

Звертаємо увагу, що вся загальна інформація розміщена на сайті ТПП України у розділі «Послуги – Засвідчення форс-мажорних обставин». Тут є форми заяв та зразки їх заповнення (https://ucci.org.ua/services/zasvidchennia-fors-mazhornikh-obstavin).

Послуга засвідчення платна.
Для суб'єктів малого підприємництва засвідчення безкоштовне!
В інших випадках вартість засвідчення сплачується Львівській ТПП згідно виставленого рахунку (наприклад, вартість засвідчення форс-мажорних обставин за договірними зобов’язаннями між резидентами України з 01.04.2020 р. у Львівській ТПП становить 1684,80 грн. (вкл. ПДВ). Розгляд документів на предмет засвідчення форс-мажорних обставин за такими зобов’язаннями становить 1200,00 грн (вкл. ПДВ).

Крім того, враховуючи складну ситуацію, в якій опинились більшість підприємців  на території України у зв’язку карантином, введеним Кабінетом Міністрів України, та запровадженням обмежуючих заходів у відповідних сферах, ми спростили процедуру подання заяви. 

Більшість звернень, які ми одержуємо, пов’язані з неможливістю виконання договірних зобов’язань. Якщо ваш випадок тотожний, то  в такому разі вам знадобиться  мінімальний пакет документів:

відповідна форма заяви, підписана керівником підприємства (https://ucci.org.ua/zaiavi-pro-zasvidchiennia-fors-mazhornikh-obstavin);

копія договору;

копія наказу (розпорядження) у зв’язку з необхідністю припинення діяльності на підставі відповідних нормативно-правових актів;

повідомлення (сповіщення іншої сторони). 

Надсилати звернення до Львівської ТПП ви можете на адресу: lcci@cci.lviv.ua 


Звертаємо увагу, що заявник має право звертатися до ТПП за засвідченням форс-мажорних обставин у разі вже порушеного строку виконання зобов’язання у зв’язку з введеним карантином.