Бізнес та освіта: спільних потреб чимало

Галузь:

07 червня 2018 року у Дзеркальній залі Львівського оперного театру за участі понад 120 представників бізнесу, влади, навчальних закладів та експертів відбулася IV Міжнародна конференція «Соціальна відповідальність бізнесу».

 З привітаннями та побажаннями плідної роботи перед учасниками виступив голова Львівської ОДА Олег Синютка, який з-поміж іншого зазначив, що «Найкраща подяка, коли за вашу позицію влада платитиме комфортом вашого бізнесу. Основне, вкладати частину свого прибутку в обдарованих та інвестувати в молодь. Підприємці значну увагу приділяють соціальній складовій. І варто цю практику поширювати на увесь бізнесовий сектор. Суспільство повинно знати про соціальну відповідальність підприємців. Коли бізнесмен вкладає у мистецтво чи культуру – це ще один крок до перемоги. Підтримуйте та інвестуйте в обдарованих українців і ми разом досягнемо успіху».

 

Головним завданням щорічної конференції цього року став пошук спільних цінностей між бізнесом та освітою. Представники навчальних закладів мали змогу вивчити кейси проектів українських та міжнародних компаній, зіставити їх з власними можливостями та ідеями. Здебільшого питання стосувалися працевлаштування молоді та створення належних умов праці є надзвичайно актуальними проблемами для кожної області України, Європи. Вони також є частиною проблем Сталого розвитку, які світ має вирішити до 2030 року.

Тому, на думку організаторів конференції, «важливо розуміти, куди ми рухаємося на усіх рівнях: регіональному, державному, світовому. Львівському бізнесу є чим пишатись у цьому напрямку і є куди рухатись далі» – говорить Дмитро Афтанас, президент Львівської ТПП.

Свої кейси представити такі відомі компанії, як Ред Тег, Кредобанк, Нестле, Медіа-хаб “Твоє місто”, !ФЕСТ та інші. Саме представники цих компаній розповідали, як співпрацюють з молоддю, які очікування є у молодих людей, на що варто звертати увагу роботодавцю. Обговорювалась також співпраця з медіа: Тарас Яценко з “Твого міста” слушно зауважив про доцільність створення спільних, довгострокових проектів зі ЗМІ, саме такий варіант – варіант пошуку і відстоювання спільних цінностей є актуальним та потрібним.

Крім обговорень та дискусій, під час IV Міжнародної конференції «Соціальна відповідальність бізнесу» ще 3 львівські компанії – Холдинг емоцій !ФЕСТ, Ринок «Шувар» та OctaVia Group доєднались до загальноукраїнської ініціативи Пакту заради молоді. «Приєднавшись до Пакту, компанія бере спільні зобов’язання Пакту та стає частиною всеукраїнської спільноти компаній, що розвивають і працевлаштовують молодь. Це дозволить обмінюватись досвідом: стажування, конкурси, стипендії, менторські програми тощо» – Зазначає Марина Саприкіна, голова Центру «Корпоративна соціальна відповідальність. Серед підписантів минулих років – «Маркет Універсал», «Ензим», Львівське відділення «Ощадбанку», Львівський медичний університет та інші. Загалом з 2016 року 11 компаній та організацій Львівщини долучилися до всеукраїнської ініціативи підписання Пакту заради молоді 2020.

Юрій Булик, організатор заходу, зазначив: «Цьогорічний захід окреслив певні здобутки та певні завдання на наступні роки. До перших я б відніс розуміння та важливість СВБ у суспільстві. Сьогодні вже не потрібно пояснювати, чому бізнес повинен бути відповідальним. Натомість є ще велика потреба єднання стейкхолдерів задля досягнення бажаних результатів: у бізнесі, в освіті, у роботі зі ЗМІ, владою тощо. Головне завдання цього року – познайомити між собою представників цих соціальних верств. Саме нетворкінг мав би  донести освітянам розуміння, чим живе бізнес сьогодні і навпаки. Добре, що більшість це розуміє і використовує контакти».

У ході заходу також відбувся семінар «Відповідальна поведінка: вимоги до міжнародних компаній в Україні» та презентація одного з проектів успішної співпраці бізнесу та ГО – Першого авторського путівника українською мовою «Рим і Ватикан 753 д.н.е. – 2018 н.е.».

Сторінка події у Фейсбук: https://www.facebook.com/events/406014719808293/?active_tab=discussion

Організатори IV Міжнародної конференції «Соціальна відповідальність бізнесу»: Львівська торгово-промислова палата, Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності», Центр міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас».

За підтримки Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства молоді і спорту України, Львівської ОДА та Львівської міської ради.