CUFTA в дії: можливості вільної торгівлі з Канадою

Галузь:

13 червня 2017 року у Львівській ТПП відбувся семінар: «CUFTA в дії: можливості вільної торгівлі з Канадою».

Учасники обговорили можливості, які відкриваються перед Україною з підписанням Канадсько-Української Угоди про вільну торгівлю» (CUFTA). У заході взяли участь президент ЛТПП Дмитро Афтанас, менеджер проекту CUTIS Ольга Вергелес, старший експерт з торгівлі та інвестиційної політики проекту CUTIS Олександра Бровко та виконавчий директор Канадсько-української торгово-промислової палати Емма Турос.

Дмитро Афтанас, президент ЛТПП, наголосив на важливості розвитку українсько-канадської співпраці. «Потрібно не боятись, а сміливо йти вперед», – сказав він.

«Угода про вільну торгівлю між ЄС та Канадою називають «угодою нового покоління». По-перше, це додатковий аргумент «за» торгівлю з Канадою, бо ЄС не витрачав би сім років на переговори, якби не бачив реальних перспектив. Так, нас розділяє океан, поруч конкуренція з США, але у ХХІ столітті це швидше не перепони, а виклики, які за наявності якісного товару, продуманої маркетингової стратегії та логістики зникнуть. По-друге, не варто гаяти часу, оскільки початок вільної торгівлі між Канадою та ЄС може посилити конкуренцію на ринку Канади, тому про своє «місце під сонцем» варто задуматися вже зараз»,  – сказала  Олександра Бровко, старший експерт з торгівлі та інвестиційної політики проекту CUTIS.

Ольга Вергелес, менеджер проекту CUTIS: «Зі вступом в силу, CUFTA відкриє українським експортерам доступ до 98% канадського ринку товарів, а сама угода містить важливі положення щодо усунення нетарифних бар’єрів, сприяння торгівлі, участі у державних закупівлях тощо».

Виконавчий директор Канадсько-української торгово-промислової палати, Емма Турос відзначила, що українсько-канадські відносини мають давню історію. Вона закликала бізнес проявляти ініціативу і об’єднуватись для досягнення для виходу на експортний ринок Канади.

 

«Канада відкрита для торгівлі з Україною. Також є можливість українським підприємцям вести бізнес в Канаді.  Часто українські підприємці думають, що приїхавши до Канади, відразу укладуть контракти на кругленькі суми і горя не знатимуть. Насправді, вести бізнес у Канаді складніше, аніж в Україні – це висококонкурентний, прогресивний, платоспроможний ринок, недостача продукції на якому дуже швидко заповнюється. За нього слід боротися»,  – сказала Емма Турос.

Презентації із заходу за посиланням: https://drive.google.com/open?id=0B8RDkbc9IRx6MXY5ZTRtajA0WlU