Експортний форум на Львівщині

Галузь:

1 березня Львівська торгово-промислова палата провела експортний форум, у якому взяли участь керівництво області, міста, експерти, підприємці, представники ділових кіл та державних установ, відповідальних за розвиток та промоцію українського експорту.

Головним завданням Львівського експортного форуму було сприяння розвитку українського експорту. У ході його проведення підприємці дізналися про програми підтримки експорту українських підприємств (у т.ч. представлення міжнародних програм з просування виходу на інші ринки), ознайомились з успішними кейсами / прикладами компаній; взяли участь у дискусіях та обговореннях актуальних питань та перспектив цього напряму економіки Львівщини та країни в цілому.

Під час форуму голова ЛОДА Олега Синютка зазначив, що Львівщина має успіхи у 2017 році –  це 25% зростання обсягів експорту, це зміна структури з сировини на виробництво кінцевого продукту з високою доданою вартістю. “І 27 % експорту – це електротехнічні  вироби, 12% – промислові товари. Ми тут випереджаємо Україну. Але сьогодні ті можливості, які має Львівщина до кінця не вичерпані”, – додав Олег Синютка.

Важливою була участь у форумі Наталії Микольської, заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України: “Український експорт демонструє зростання. Експорт демонструє зростання не лише до Європейського союзу, але і географічно. Ми почали зростати в країни, в  які у нас було велике падіння. Наприклад, Китай. Ми наростили свої обсяги і поставки в нові країни, відносно нові для нашого експорту, як, наприклад, Індія. У нас відбувається хороша тенденція нашого експорту в країни, які є історично нашими партнерами. Це, зокрема, Туреччина”, – розповіла вона.

Ніші, які можуть зайняти львівські компанії на ринку експорту

Насамперед, ми маємо приклад нової галузі – це автокластер, де виробляються запчастини для автомобілів. Ми говоримо і про складніше машинобудування, відновлення його і інвестиції в нові підприємства, які виробляють побутову техніку.  Галузі легкої промисловості, деревообробної промисловості і креативні індустрії. При цьому відомі зараз також випадки, коли львівські архітектори отримують достатньо високі винагороди в міжнародних архітектурних конкурсах. І це теж є експорт, експорт послуг. Не була би повноцінною картина, якби ми не говорили про експорт продуктів харчування, оскільки це теж якірна для Львівщини галузь. Ще один якірний сектор – галузь інформаційно-комунікаційних технологій.

Дмитро Афтанас, президент Львівської торгово-промислової палати: “Це спільний захід, який підтримала ЛОДА, і він проводиться для того, щоб запросити потенційних партнерів для наших експортерів і розказати про те, як просувати цей експорт, і які є проблеми. Ми повинні самі про себе активно заявляти на цих ринках. Є експортна стратегія Львівщини і в рамках цієї стратегії  і був організований цей експортний форум. І так як змінюється законодавство, ця тема буде продовжена в наступних заходах, які планує Львівська торгово-промислова палата”.

Детальніше про Львівський експортний форум дивіться в сюжеті Tvoemisto.tv