Енергоефективний обмін ідеями

Галузь:

відбувся під час чергової зустрічі учасників пілотної Мережі енергоефективних підприємств Львівщини  21 серпня 2019 р.

Молочна компанія Галичина стала майданчиком для проведення цього засідання, на якому компанії ще на декілька кроків стали ближче до спільної мети енергозбереження в 6330 МВт*год та скорочення викидів CO2 на 4270 т.

Компанії презентували та обговорили енергозберігаючі заходи, які вони визначили як найбільш пріоритетні для впровадження найближчим часом. Серед цих заходів як ті, що рекомендовані проведеними за допомоги GIZ GmbH енергоаудитами, так і такі, що фахівці компаній визначили самостійно.

Для прикладу, керівник самбірського заводу Еко-Цегла, більшою мірою спираючись на результати звіту з енергоаудиту, планує заміну ЧРП, зміну годин роботи, модернізацію печі, заміну насосу та ін.

Ці та інші заходи, наслідуючи німецьку модель навчальних мереж енергоефективності, вносяться до спеціалізованої он-лайн системи моніторингу leenize. На початковому етапі робота з цим інструментом потребує додаткових навичок та консультаційного супроводу з боку інженера-консультанта. В цьому учасники переконалися під час поглибленого тренінгу з основ роботи в он-лайн системі leenize. Кожній компанії в рамках цієї МЕП-Львів надана можливість користуватись цією системою на період проекту, щоб оцінити переваги моніторингу заходів.

Експертно-технічну частину даної зустрічі Мережі провів представник компанії Danfoss. Він представив аналіз технічних рішень для ефективних охолоджувальних промислових систем.

Обрана компаніями тематика наступної зустрічі буде стосуватися систем рекуперації тепла та теплових насосів. Оскільки підбір експертів є прерогативою координатора Мережі, раді повідомити, що Львівська ТПП відкрита до пропозицій співпраці з експертами (liudmyla@cci.lviv.ua)

Заплановане чергове засідання на листопад 2019 року. До цього терміну проектом “Консультування підприємств щодо енергоефективності” передбачається вже представити проміжні результати впровадження енергоефективних заходів учасників Мережі.

Більше інформації на сторінці  https://www.facebook.com/energyefficiency.ua/

 

*Львівська торгово-промислова палата  за підтримки проекту “Консультування підприємств щодо енергоефективності”, який виконується GIZ GmbH у співпраці з Міністерством економічного розвитку та торгівлі України за дорученням уряду Німеччини, на прикладі пілотних Мереж енергоефективних підприємств впроваджують в Україні модель підвищення енергоефективності. Проект розраховано на 2018-2020 рр.