Іпотечні кредити з валюти переведуть у гривні

Галузь:

Іпотечні кредити в іноземній валюті можуть дозволити виплачувати у гривні за курсом 7,99 грн/дол. У НБУ розробляють відповідний законодавчий документ.

Національний банк розробляє законопроект, який передбачає можливість виплачувати в гривні валютні іпотечні кредити, видані фізичним особам, – повідомляє7dniv.info.

За інформацією видання, у концепції законодавчого документу наголошується, що валютні іпотечні кредити видавалися, коли обмінний курс був близько 5 грн/дол. На сьогодні він становить 11,5 грн. За умови відсутності джерел доходів в іноземній валюті значна частина боржників на сьогодні фактично не має можливості обслуговувати борг, обсяг якого постійно зростає відповідно до зростання обмінного курсу. Тому законопроектом передбачається, що банки будуть зобов’язані запропонувати позичальникам підписати додатковий договір. У ньому буде визначено, що подальше погашення кредиту має здійснюватися виключно у гривні за курсом 7,99 грн/дол.

«Добровільна передача боржником предмета іпотеки тягне за собою повне припинення зобов’язань за кредитом», – йдеться в документі.

Окрім того, НБУ пропонує списати всі пені і штрафи, які були нараховані після різкої девальвації гривні. А якщо ж клієнт вже сплатив частину нарахованих штрафів, то Нацбанк рекомендуватиме банкам перерахувати цю суму в рахунок погашення тіла кредиту.

Законопроект, в якому детально будуть виписані фінансові та податкові нюанси, НБУ збирається розробити і подати до парламенту в найкоротші терміни.

«Ми будемо просити в.о. президента Олександра Турчинова в стислі терміни підписати закон, підкреслюючи важливість вирішення цієї соціальної проблеми», – сказав перший заступник голови НБУ Володимир Кротюк.

Інфольвів