Львівський державний ювелірний завод відсвяткував 70-річчя

Галузь:

Історія єдиного на сьогодні державного підприємства у галузі сягає 1944 року, коли з’явився Львівський завод металевих виробів, який випускав товари широкого вжитку, металеву галантерею, та який через 6 років був реорганізований у Львівську ювелірну фабрику. З 1971 року на фабриці розпочали обробку золота вищої проби, а через два роки і дорогоцінних каменів. Відтак у 1972 році фабрику перейменували на Львівський ювелірний завод. На базі заводу та Львівського спеціалізованого конструкторського бюро створили Львівське виробниче об’єднання «Ювелірпром». У 1992 році «Ювелірпром» реорганізували у Львівський державний ювелірний завод, який тепер є лідером вітчизняної ювелірної галузі.

Сім неперервних десятиліть – немалий шлях успіху, випробувань, досягнень, гідне продовження славних традицій давніх майстрів золотих справ.

З нагоди ювілею 27 серпня 2014 року на території підприємства відбулися скромні урочистості. Колектив «львівської ювелірки» привітали керівники Львівської обласної ради, райадміністрації, представники галузевої профспілки. Президент Львівської торгово-промислової палати Дмитро Афтанас нагородив керівництво заводу Почесною відзнакою ЛТПП за високий професіоналізм та досягення у галузі ювелірної промисловості України, за вагомий внесок у розвиток і зростання українського бізнесу.

Успіх підприємства – у високій якості продукції, що зумовлена постійним вдосконалення виробничого процесу, сучасною технологією виготовлення, майстерністю працівників. Переборюючи свого часу скрутні часи, коли за умов непостачання золота для виробництва працівники заводу вилучали срібло із торпед, що затонули у Чорному морі або з акумуляторів, і так використовували його, допоки не відновилися контакти із постачальниками на нових умовах. І сьогодні, коли із дорожчанням золота, діамантів, енергоносіїв попит на дорогі прикраси зменшився. За словами директора Львівського державного ювелірного заводу Володимира Кузовкіна, завод працює на 20-30% від можливостей. Це при тому, що задіяна команда професіоналів, а технічне оснащення є одним із найкращих в Україні. Серед причин, які гальмують розвиток – реалізація продукції.

Нині завод випускає понад 6 тис. найменувань ексклюзивної якісної продукції. Окрім прикрас, попитом користується і срібний посуд. Постійно оновлюючи асортимент, завод щомісяця вводить у виробництво понад 40 нових виробів, відповідно до потреб ринку. Розробляються моделі із меншим вмістом дорогоцінних металів задля надходження у продаж за доступними цінами. Завод виготовляє і пам’ятні знаки, медалі, сувеніри з недорогоцінних металів.

Вироби заводу можна придбати у торговому центрі при заводі, що на вул. Академіка Підстригача, 2 у Львові. У ньому ж можна обміняти брухт дорогоцінних металів на готові прикраси. Як окремий структурний підрозділ з 2002-го року діє фірмовий магазин з пунктом обміну металів на вул. Шота Руставелі, 4.13

2